"מתבצע טיהור אתני ליהודי צרפת"

במאמר שפרסם בתקשורת המקומית, תיאר מרצה באוניברסיטת פריז סדרה של אירועים המצביעים על 'טיהור אתני' של יהודי צרפת.

בן שאול , כ"א באדר תשע"ח

טיהור אתני? בית כנסת בפריז
טיהור אתני? בית כנסת בפריז
צילום: פלאש 90

ד"ר ג'י מילייאר המרצה באוניברסיטת פריז טוען כי מתבצע בצרפת 'טיהור אתני' ובגין אנטישמיות מוסלמית.

במאמר שפרסם בתקשורת המקומית, תיאר מילייאר סדרה של אירועים המצביעים על 'טיהור אתני' של יהודי צרפת.

"כתובות גרפיטי רוססו על בתים בבעלות יהודית קוראות לבעלים "לברוח מיד" אם ברצונם לחיות ומכתבים בעילום שם עם כדורים חיים נשלחים לתיבות דואר של יהודים", הוא כותב.

לדבריו, יהודים צרפתים שיכולים לעזוב את המדינה עוזבים. "רוב העזיבות נעשות בחופזה, משפחות יהודיות רבות מוכרות את בתיהן במחיר נמוך בהרבה ממחיר השוק. אזורים יהודיים שבעבר היו שוקקים נמצאים כיום על סף הכחדה".

בדבריו טען כי ההתקפות האנטישמיות במדינה הולכות ומתרבות. "רובן מתרחשות לאור יום, והיהודים יודעים שעליהם להיזהר ברחוב. ישנם תוקפים הפורצים לבתים יהודים".

עוד טען כי מהדורה חדשה של ספר ללימוד היסטוריה לכיתה ח' הנלמד בבית ספר ציבורי קובעת במפורש כי בצרפת אסור למתוח ביקורת על האסלאם, ומצטטת החלטה של בית משפט התומכת בטענה זו.

למילייאר אף הסבר פוליטי לאדישות הפוליטיקאים נוכח התופעה החמורה. "הפוליטיקאים רואים כי מספר המוסלמים בצרפת כה גדול כעת, עד כי למעשה בלתי אפשרי לנצח בבחירות ללא הקול המוסלמי, וכי ההפרש בשיעור הילודה בין מוסלמים ללא מוסלמים ייאלץ אותם לחזר אחר הקול המוסלמי ביתר שאת בשנים הקרובות".

"הפוליטיקאים רואים גם כי הולך וגדל מספרם של 600 "אזורים מחוץ לתחום" במדינה שבהם מוסלמים קיצונים עלולים להרוג או שהתפרעויות אלימות יכולות לפרוץ בהן בכל רגע. בצרפת, יותר מ- 500 איש נרצחו או הפכו נכים כתוצאה מאנשי טרור אסלאמי בתוך פחות מארבע שנים".