לישון כמו תינוק

כל ילד אשר מגיע לעולם הוא עולם ומלואו ואנו נעשה כל מה שצריך על מנת לדאוג לו, לטפל בו ולספק לו את כל צרכיו.

לאוס מדיה , כ"א באדר תשע"ח

שנת מלכים
שנת מלכים
צילום: יח"צ

כמו שאנו המבוגרים מתקשים לעיתים להירדם בלילה, כך גם תינוקות עשויים להיתקל בקשיים מסוימים אשר יפריעו לו להירדם. וכל הורה יודע שכשהוא לא ישן אש גם אתם לא ישנים. מה ניתן לעשות בנדון? מצד אחד אפשר לנסות דרכים שונות שאולי יצליחו ואולי לא. מאידך פניה ליועצת שינה עשוי להיות הדרך ההגיונית ביותר לטיפול במצב. יכולות להיות מגוון סיבות לחוסר הירדמות אצל תינוקות והיוועצות באשת מקצוע תוכל לחסוך לכם הרבה עוגמת נפש ולילות לבנים.

אל מי כדאי לפנות?

אם אתם מחפשים יועצת שינה לתינוקות תוכלו לעשות זאת על ידי חיפוש ברשת האינטרנט. ישנם אנשי מקצוע רבים בתחום וכל אחד מהם ישמח לסייע לכם. מומלץ לחפש המלצות על בעל המקצוע שכן מדובר בנושא מאוד אישי וחשוב. המלצות של הורים אחרים הן דרך טובה ללמוד על היחס של לקוחות אחרים אל המומחה. כל בעל מקצוע עובד בדרך שלו ולא כל דרך תתאים לכם ולתינוקכם, כדאי להגיע לפגישה ראשונים ולהבין מה הוא מתכנן. לא תמיד חייבים להגיע לפגישות עם התינוק ובמקרים רבים מדובר על עצות שיש ליישם בבית.

אצל תינוקות כמו אצל מבוגרים ישנן הפרעות שינה. הפרעות שינה אצל תינוקות יכולות להיגרם כתוצאה מכמה גורמים:

  • רעב – תינוק רעה יתקשה להירדם. אין זה אומר שצריך להאכיל אותו דקה לפני השינה אך מומלץ לדאוג לארוחות מסודרות בזמנים קבועים.
  • הזנחה – יש לספק את כל צרכיך של התינוק שכן הוא חסר אונים ותלוי בהוריו. יש להחליף חיתולים רטובים ולהקפיד על מצעים נוחים ויבשים.
  • טמפרטורה – מומלץ לשמור על טמפרטורה קבועה של 21 מעלות בערך שתסייע לתינוק לישון בנוחות.
  • תנוחה – את התינוק רצוי להשכיב על הגב. שינה על הבטן עשויה לגרום לקשיי נשימה.
  • גירויים חיצונים – כל חפץ מיותר שנמצא בעריסהיש לסלק. חפצים אלו עלולים לסכן את התינוק וגם להפריע לו להירדם.

ורד הופמן הינה יועצת שינה שמתמחה בתינוקות. ורד מציעה יעוץ בתחום זה ותחומים נוספים ותשמח להשיב על שאלותיכם.