"בחירות כעת יפגעו באזרחי המדינה"

שר החקלאות מקווה שמשבר חוק הגיוס ייפתר והממשלה תמשיך בכהונתה, "נתניהו לא יזם את המשבר. אין אף מפלגה שרוצה ללכת לבחירות".

בני טוקר , כ"א באדר תשע"ח

אורי אריאל
אורי אריאל
צילום: ישראל ברדוגו

שר החקלאות אורי אריאל (הבית היהודי) מקווה שהמשבר סביב חוק הגיוס יפתר בקרוב והממשלה תמשיך בכהונתה.

"המציאות שבה חוק הגיוס הפך למשבר שיכול להוביל לבחירות היא לא במקום'', אומר אריאל בשיחה עם ערוץ 7, ''אין אף מפלגה שרוצה ללכת לבחירות, הליכה לבחירות כעת היא פגיעה באזרחים ובמדינה. אפשר וצריך להגיע להבנות עם החרדים ואני מעריך שעם חזרתו לארץ ראש הממשלה יעסוק בזה".

השר אריאל מעריך שגם ראש הממשלה לא רוצה בחירות כעת, "הוא לא יזם את המשבר הזה וכפוליטיקאי ממולח הוא היה יכול למצוא סיבות אחרות למשבר קואליציוני אבל הוא לא יזם את זה. נדמה לי שאפשר לקבל את דבריו שהוא מעדיף בחירות במועדן בנובמבר 2019, אני מאמין לו ומקווה שראשי הסיעות יתרמו לכך שזה יקרה".

לדבריו נתניהו יכול להמשיך בתפקידו גם בצל החקירות ועדי המדינה, "זה אולי מקשה על התפקוד אבל מצד שני אנחנו רואים שראש הממשלה במיטבו, ראינו אותו באייפאק ועם אנשיו של טראמפ ויש לו הישגים רבים גם בתחום המדיניות".

''עוד אין כתב אישום ויש לו חזקת החפות, וגם בכתב אישום יש כתב אישום ברמה של עשרים שנות מאסר ויש כתב אישום ברמה של עבודות שירות, לא כל כתבי האישום הם אותו דבר לכן נחכה לראות בתקווה שלא יהיה כלום".

יו"ר האיחוד הלאומי מצטער על כך ששיחות האיחוד עם מפלגת הבית היהודי לא מתקיימות, "אנחנו במאמץ להגיע להבנה עם 'הבית היהודי', לצערנו כרגע כל פניותינו נדחו ללא הסבר אבל אנחנו ממשיכים להתעקש על אחדות שהיא ערך גדול".