מבוכה: שוטר העיד על אירוע שלא נכח בו

השוטר הגיע להעיד במשפטם של איש הימין נעם פדרמן ובנו. במהלך החקירה הנגדית הוצג סרטון ממנו עלה בבירור שלא נכח באירוע הרלוונטי.

ערוץ 7 , כ"א באדר תשע"ח

סימפטום להתנהלות המשטרה. בן גביר
סימפטום להתנהלות המשטרה. בן גביר
צילום: אלירן אהרון

דיון הוכחות נוסף התקיים אתמול (רביעי) במסגרת משפטם של תושב חברון נעם פדרמן ובנו החייל.

השניים מואשמים שגרמו נזק לרכבים בעלי לוחיות של הרשות הפלסטינאית, לאחר שלעבר רכבם נזרקו אבנים.

במהלך הדיון שהתקיים בפני השופט אילן סלע, הגיע להעיד השוטר שגב מדמון ממשטרת חברון. השוטר העיד בעקבות דו"ח פעולה ולפיו הגיע למקום עם עוד שני שוטרי סיור שוחח עם המתלוננים הערבים שהצביעו על נעם פדרמן וכן שמע את דבריו של פדרמן ולפיהם נזרקו לעברו אבנים.

אולם לאחר דבריו בחקירה הראשית נחקר העד על ידי עורך הדין איתמר בן גביר המייצג את בנו של פדרמן ועל ידי נעם פדרמן עצמו.

עו"ד בן גביר חקר את השוטר על נוכחותו במקום ומעשיו. בשלב מסוים הציג בן גביר לשוטר את סרטון האירוע וביקש ממנו לזהות את עצמו. בסרטון אכן נראית הניידת המשטרתית המגיעה למקום, אולם למרבה ההפתעה השוטר לא נראה בניידת.

בשלב זה הודה השוטר כי אכן לא היה במקום יחד עם שני השוטרים ואף לא היה נוכח באירוע בזמן שעליו העיד. השוטר החל להתפתל על דוכן העדים ובסיומה של חקירה אישר שהוא אכן הגיע אחרי האירוע. בתשובה לשאלה השיב כי איננו זוכר מדוע הוא זה אשר כתב את הדו"ח.

בחקירתו הנגדית על ידי נעם פדרמן אישר השוטר שגם החתימה על הדו"ח אינה שלו למרות שהוא העיד כאילו הוא כתב את הדו"ח, ועל הדו"ח רשום שמו.

בתגובה לאירוע המביך אמר בן גביר, "החקירה של השוטר ושקריו שנחשפו היא רק סמפטום להתנהלות המשטרה, לצערי יש לא מעט שוטרים שמגיעים לדוכן העדים ופשוט לא אומרים אמת, טוב שהייתה לנו ראיה מצולמת להוכיח זאת. אך לצערי קיימים לא מעט מקרים שבהם אין ראיות מצולמות". הכרעת הדין במשפטם של נעם פדרמן ובנו תינתן בחודשים הקרובים.