לומדים תורה עם ההורים, הסבים והסבתות

במסגרת השבוע החמ"ד נערך יום 'חמ"ד של תורה' בבתי הספר היסודיים והעל יסודיים בנושא השנתי של 70 שנה למדינה לאור חזון הנביאים.

ערוץ 7 , כ"א באדר תשע"ח

הרב דרוקמן בשיחה בחמ"ד בני ברק
הרב דרוקמן בשיחה בחמ"ד בני ברק
צילום: יח"צ חמדטוען....

3,575 מוסדות חינוך ומעל לשלוש מאות אלף תלמידי החמ"ד פתחו הבוקר (חמישי) את שבוע החמ"ד.

במסגרת השבוע המיוחד נערך יום 'חמ"ד של תורה', לכבודו אגודת ידידי החמ"ד הפיקה ערכות לימוד אטרקטיביות מותאמות שלב גיל-לגנים, לבתי הספר היסודיים והעל יסודיים בנושא השנתי של 70 שנה למדינה לאור חזון הנביאים.

כל מוסד חינוך בחר דרך משלו לממש את יום הלימוד; יש שעושים זאת בלימוד משותף של כלל ביה"ס, יש שהזמינו הורים ואפילו סבים וסבתות ויש שמקיימים זאת דרך חניכה של תלמידים בוגרים את התלמידים הצעירים יותר.טוען....

ד"ר אברהם ליפשיץ, ראש מנהל החמ"ד אמר, "החלטנו לפתוח בצורה רשמית את אירועי השבוע הזה דווקא ביום של לימוד תורה של כלל התלמידים, שכן חזון ומשנת החמ"ד מושתתים על החיבור בין התורה המנחה את נתיבותינו, לחיים.

"כשמתבוננים בחזון החמ"ד ורואים את יחסו של האדם לעמו, לארצו ולאלוקיו, מבינים שלימוד התורה וחיי תורה הם הדרך שלנו והם מתפרטים לכל העשיה הגדולה בכל הרבדים. השבוע התקיים גמר ליגת החמ"ד סל בין כל המוסדות העל יסודיים לבנים, בשבוע הבא יתקיים יום 'האקטון' דיגטלי שמהותו פיתוח אפליקציה חברתית, החמ"ד עוסק בחסד בעשיה, בנתינה וכל אלו תוך חתירה למצוינות לימודית ללא פשרות. כל אלו הם ביטויי תורה המתפשטת למרחבי החיים", הוסיף ד"ר ליפשיץ.

הרב יצחק לוי, נשיא אגודת ידידי החמ"ד ברך את המוסדות המשתתפים, "ההיענות הגבוהה של מוסדות החינוך אשר בקשו להצטרף למיזם ולקיים את יום הלימוד - מדהימה ומרגשת. מאות אלפי תלמידים בחמ"ד לומדים תורה בפתחו של השבוע המעלה על נס את ערכי החמ"ד וחזונו-יש בזה אמירה גדולה ומשמחת".