אהוד ברק לערוץ 7:
"בשלב זה, לא חוזר לחיים הפוליטיים"

ראש הממשלה לשעבר, לא מתרשם מהדיווחים על אפשרות שובו להנהגת מפלגת העבודה, אך מסייג ואומר כי הדברים נכונים "בשלב הזה".

שמעון כהן , כ"א באדר תשע"ח

אהוד ברק. לא חוזר
אהוד ברק. לא חוזר
צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

ראש הממשלה לשעבר, אהוד ברק, מתייחס במידת מה של זלזול לדיוחים על אפשרות שיחזור להנהיג את מפלגת העבודה לנוכח הכישלון המתמשך של המפלגה בסקרים.

במענה לפניית ערוץ 7 אומר ברק, העושה בימים אלה בחו"ל, כי הדיוחים אודות קולות מתוך המפלגה הקוראים לו לשוב להנהגה אינם יותר מברווז עיתונאי, כהגדרתו.

עם זאת מסייג ברק את הגדרתו זו במילים "בשלב זה" הנשמעות לכאורה כהשארת האופציה על השולחן כתלויה בהתפתחויות הפוליטיות במפלגה ומחוצה לה.

נזכיר כי בימים האחרונים דווח בערוץ 20 על פנייתם של בכירים במפלגה לברק ובקשתם ממנו שישוב לחיים הפוליטיים, וזאת לנוכח אכזבתם מהתנהלותו של יו"ר המפלגה, אבי גבאי, ולנוכח הסקרים המלמדים על מצבה העגום והמתמשך של המפלגה על אף התקוות שנתלו במנהיגותו של גבאי כמי שיוכל להשיב לה את מעמדה כמפלגה הטוענת לשלטון ולהנהגה.

על פי הדיווח מעורבותו של ברק והתבטאויותיו בסוגיות פוליטיות הפיחו בפעילים מרכזיים במפלגה תקווה שמא ניתן יהיה לגייסו שוב לשורות המפלגה. הפעילים נערכים לפרסומה של עצומה הקוראת לכינוס ועידת המפלגה לישיבה שלא מן המניין שתכליתה הצלת המפלגה, כלשונם.

גורם שהיה בעבר ממקורביו של ברק, שאת התייחסותו לאפשרות חזרת ברק לזירה ביקשנו, סירב להתייחס לדברים וטען כי האפשרות אינה באמת נמצאת על השולחן ואינה רלוונטית. כאמור, מדברי ברק עצמו נראה כי נכון לשעה זו גם הוא אינו רואה את האפשרות כרצינית, אך גם הוא מסייג וקובע כי עמדתו זו נכונה לשעה זו ואינה התחייבות לגבי העתיד.

נציין כי עדות נוספת להתרסקותה של המפלגה תחת הנהגתו של גבאי התקבלה היום (חמישי) בסקר שנערך עבור 'ישראל היום' וממנו עלה כי בעוד הליכוד זוכה ל-34 מנדטים מקבלת מפלגת העבודה את תמיכתם של 10 מנדטים בלבד בעוד המפלגה השנייה בגודלה היא 'יש עתיד' ולה 24 מנדטים.