צפו: נתניהו בתערוכה על ירושלים באו"ם

ראש הממשלה קיבל סקירה על המוצגים המציגים את הקשר ההיסטורי של העם היהודי לירושלים לאורך 3,000 שנים.

ניצן קידר , כ"א באדר תשע"ח

נתניהו בתערוכה
נתניהו בתערוכה
צילום: חיים צח / לע"מ

ראש הממשלה, בנימין נתניהו, חנך היום (חמישי), תערוכה חדשה באו"ם בנושא "שלושת אלפים שנים של היסטוריה יהודית בירושלים".

התערוכה, שנפתחה ביוזמת שגריר ישראל באו"ם דני דנון, והשר לענייני ירושלים והמורשת זאב אלקין, מוצגת במטה האו"ם בניו יורק וכוללת ממצאים ארכיאולוגיים שהתגלו בירושלים. ראש הממשלה נתניהו סייר בתערוכה וקיבל סקירה על המוצגים ההיסטוריים מפי השגריר דנון.

במסגרת התערוכה הוצגו מיצגים ארכיאולוגיים מקוריים שהתגלו בישראל וממחישים את הקשר ההיסטורי והרציף של העם היהודי לישראל ולירושלים בתקופות שונות.

בין המיצגים בתערוכה הוצגו טביעת החותם של "שר העיר" של ירושלים מתקופת בית ראשון שהתגלתה לאחרונה, חותם מלך יהודה חזקיהו בן אחז, תחריט מנורה מתוך קברו של יהושע הכהן הגדול - קבר אשר נתגלה בעת בניית בית בשכונת רחביה מתקופת שושלת החשמונאים בסוף המאה השנייה לפני הספירה, ציור קיר של מנורה שהתגלה בביתם של כהנים, מטבע שהתגלה במאה השביעית לפני הספירה בכותל המערבי שחקוק עליו השם "נתניהו" ועוד.

ראש הממשלה אמר לאחר ביקורו, "יש היסטוריה ארוכה שאנו מוקירים יחד עם ידידיי העם היהודי וידידי האמת - אמת שנשללת על ידי אלה שרוצים למחוק את ההיסטוריה של עמנו, את הקשר שלנו לאדמה שלנו ואת הקשר שלנו לבירתנו הנצחית ירושלים".

"מה שהתערוכה הזו עושה היא להציב את האמת בקדמת הבמה. ראיתי שלט ממש בכניסה עם הכיתוב: 'זה לא מייצג את האומות המאוחדות'. יש לי שתי הערות על כך: הראשונה, וודאי שהיא לא מייצגת את האומות המיוחדות. היא מייצגת את האמת. ונמשיך לומר את האמת בכל מקום, כולל באומות המאוחדות. הנקודה השנייה היא זאת: התערוכה הזו לא הייתה מתאפשרת לפני עשר שנים. התערוכה הזו תהיה מיותרת בעוד עשר שנים. אנו משנים את העולם. אנו משנים את עמדתה של ישראל בעולם ומעל לכל, אנו מבהירים שאנו נלחמים למען האמת ולמען זכויותינו", הוסיף נתניהו.

השר לענייני ירושלים ומורשת זאב אלקין הוסיף, "אני שמח שהצלחנו להציג כאן באו"ם את האמת כפי שהיא. למעלה מ-3,000 שנות היסטוריה של העם היהודי בירושלים לא יתבטלו עם שום החלטה מגוחכת של האו"ם. המסר שלנו כאן חזק וברור. היינו כאן לפני יותר מ-3,000 שנה ונהיה כאן גם עוד יותר מ-3,000 שנה. נמשיך להיאבק למען מעמדה הבינלאומי של ירושלים".