הח"כים החרדים מתייעצים עם הרבנים

האדמו"רים החסידיים קיבלו את המתווה המתוקן לפתרון המשבר בקואליציה ביום שישי אחר הצהריים. הח"כים הליטאים נועדים הערב עם רבניהם.

בן שאול , כ"ג באדר תשע"ח

הח"כים החרדים עם הרב אדלשטיין
הח"כים החרדים עם הרב אדלשטיין
צילום: לשכת גפני

לקראת הפגישה בין ראש הממשלה נתניהו וראשי הסיעות החרדיות שתתקיים הערב (מוצ"ש) בשעה 22:00 נועצים חברי הכנסת החרדים עם רבניהם כדי לקבל הסכמתם או התנגדותם למתווה המתוקן של חוק הגיוס.

בצהרי יום שישי קיבלו האדמו"רים החסידיים את המתווה לעיונם וטרם הודיעו על החלטתם. במקביל חברי הכנסת של 'דגל התורה' נועדים בשעה זו עם גדולי הרבנים במגזר הליטאי, הרב גרשון אדלשטיין והרב חיים קנייבסקי ומציגים בפניהם את המתווה המתוקן לחוק הגיוס.

גם יושב ראש ש"ס, השר אריה דרעי, שוחח בערב שבת בטלפון עם נשיא מועצת חכמי התורה הרב שלום כהן השוהה במקסיקו, וקיבל את הנחייתו כיצד לפעול בפגישה נתניהו. במקביל הורה השר דרעי ליו״ר הסיעה ח"כ יואב בן צור לקיים סבב שיחות עם שאר חברי מועצת חכמי התורה.

הצעת חוק הגיוס - אם תתקבל - תאושר רק בוועדת השרים לחקיקה ובקריאה טרומית ולאחר מכן תתקיים הצבעה על תקציב המדינה.

כאמור, לאחר הפגישות עם הרבנים צפויים ראש הממשלה וראשי הסיעות החרדיות להיפגש. במהלך הפגישה יציגו ראשי המפלגות החרדיות את החלטת הרבנים ובמקביל ראש הממשלה צפוי לדרוש הבטחה שלא להציף חקיקה נפיצה בענייני דת ומדינה עד תום הקדנציה.