גופשטיין: לא אגיע לדיון בעליון

בפני הרכב בראשות השופט ג'ורג' קרא תידון עתירת הרפורמים נגד ארגון להב"ה. היו"ר, בנצי גופשטיין, לא מתרגש ולא מתכוון להגיע לדיון.

שמעון כהן , כ"ה באדר תשע"ח

בנצי גופשטיין
בנצי גופשטיין
צילום: אלירן אהרון

לא מגיע. גופשטיין

ביום רביעי הקרוב ידון בית המשפט העליון בעתירת התנועה הרפורמית נגד היועץ המשפטי לממשלה ודרישתה ממנו להבהיר למה אינו מגיש כתב אישום נגד יו"ר ארגון להב"ה', בנצי גופשטיין, בשל עבירות של גזענות והסתה.

ביומן ערוץ 7 ביקשנו את התייחסותו של גופשטיין לעצם קיומו של הדיון וגם לעובדה שהעומד בראש הדיון אודות ההתבוללות בישראל יהיה דווקא שופט העליון ג'ורג' קרא.

בראשית הדברים מדייק גופשטיין ומציין כי כבר לפני כחודש החליט היועמ"ש להיענות לדרישת הרפורמים ולהגיש נגדו כתב אישום בשל אמירות שלו בתקשורת נגד ההתבוללות, "אבל זה לא מספיק לרפורמים, כי הוא קיבל רק חלק מהטענות שלהם. הם רוצים שהוא יעמיד אותי לדין על יותר דברים ולכן הגישו את העתירה".

לזאת הוא מוסיף ומבהיר: "אני לא חלק מהמשחק הזה. אני לא מתכוון להגיע לדיון בכלל. שהרפורמים והיועץ המשפטי יריבו ביניהם מי יותר רפורמי מהרפורמים ועושה את רצון קונם של הרפורמים. אני לא במשחק הזה. הדבר החשוב שאני עושה במלחמה נגד ההתבוללות לא תלוי ברפורמים או בבג"ץ. אני אמשיך את הפעילות שלי ואם בשבילם מלחמה בהתבוללות זו גזענות אז שיעמידו אותי לדין. יהיו לי הרבה דברים לומר בבית המשפט. אשאל את מנדלבליט האם הוא עושה הבדלה במוצאי שבת, האם הוא מקפיד על בישולי גויים? האם זו לא גזענות? האם הוא היה רוה שהבת שלו תתחתן עם ערבי. אני בטוח שגם הוא גזען לא פחות ממני".

באשר לבקשת הרפורמים הנוכחית מציין גופשטיין כי בעוד היועמ"ש התמקד בהחלטתו בהתבטאויות תקשורתיות מסוימות, הרי שבידי התנועה הרפורמית תיק עב כרס ובו מדבקות, כרוזים והתבטאויות שלו ועל כל אלה הם דורשים מהיועמ"ש להגיש כתב אישום.

בדבריו מציין גופשטיין כי בניגוד אליו עורך דינו, עו"ד איתמר בן גביר, אינו מתכוון להחרים את הדיון אלא להופיע בו כדי "לחשוף כמה מהשקרים של הרפורמים".

כאמור, בשיחה עמו שאלנו אודות זהותו של העומד בראש הרכב השופטים בדיון, שופט העליון ג'ורג' קרא, והאם לעובדה זו עשויה להיות השלכה כלשהי על אופי הדיון, האם יתכן והשופט יחוש צורך להוכיח ענייניות ואולי דווקא יבחר להטות את הדיון לטובתו של גופשטיין עצמו? לכך גופשטיין אינו חושש... "אין חשש שהשופט ג'ורג' קרא יבוא לטובתי. ראינו את זה בעמונה ומקרים דומים. הוא יצא נגד. אצלם אין הבעיה הזו של 'מה יפית'. 'מה יפית' יש רק אצל דתיים".

"האמת היא שאני לא יודע כמה הבדל יש בין השופט קרא לשאר השופטים, אבל די מצחיק שדווקא השופט קרא הוא שצריך להחליט בנושא של התבוללות, אבל שוב, אני לא יודע מה ההבדל בינו לבין שאר השופטים בעליון".