באו לסיום: מכבי ת"א ניצחה את י-ם

הפועל ירושלים מתחה את מכבי תל אביב במשך שלושה רבעים, אבל הצהובים הגיעו למאני טיים ורשמו ניצחון צודק, 74-77.

ניצן קידר , כ"ד באדר תשע"ח

ג'ון דיברתולומיאו מול ירושלים, הערב
ג'ון דיברתולומיאו מול ירושלים, הערב
צילום: האתר הרשמי של מכבי ת"א

הפועל ירושלים באה הערב (ראשון) ליד אליהו ובמשך שלושה רבעים נהגה בו כבעלת הבית. ואז הגיע הרבע האחרון בו חזרו הצהובים מפיגור דו ספרתי, כל הדרך אל הניצחון, 74-77.

זה היה אחד הקאמבקים המפוארים של הצהובים העונה, שרשום בעיקר על שמו של נוריס קול, שהיה המוציא לפועל העיקרי של הצהובים בעשר בדקות האחרונות.

פתיחת המשחק היתה צמודה. הקבוצות היו קרובות, כשג'ון דיברתולמיאו ומייקל רול מובלים את הצהובים, וטרנס קינזי ובר טימור את האדומים, שסיימו את הרבע הראשון ביתרון 21-18.

הצהובים פתחו רע את הרבע השני וירושלים רצה קדימה והצליחה לשמור על יתרון של 8 נקודות. דיברתולומיאו, טיוס ובולדן הצליחו לצמצם, אבל גם למחצית ירדו האדומים כשידם על העליונה, 49-43.

נוריס קול מול ירושלים, הערב
צילום: האתר הרשמי של מכבי ת"א

ג'רום דייסון והאוול לחצו על הדוושה בפתיחת הרבע השלישי והעלו את היתרון ל-8, ואחר גם ל-12 משלשה של פרפגולו. בתום הרבע השלישי שמרו האדומים על היתרון 64-52.

ואז הגיעו עשר הדקות האחרונות. בעצם שמונה, כי בשתי הדקות הראשונות שתי הקבוצות לא הצליחו לייצר סל. נוריס קול, מייקל רול ודשון תומאס היו המוציאים לפועל וצמצמו עוד ועוד ו-4 דקות לסיום, שיוויון 69-69.

נוריס קול העלה את הצהובים ליתרון ראשון מהעונשין, 71-72. ג'רום דייסון מהעבר השני הלך לזרוק והלחץ גבר עליו כשהוא מחטיא את שתיהן. נדנדת עונשין משני הצדדים, הובילה בסופו של דבר לניצחון הצהוב.

למכבי תל אביב קלעו: קול 22, רול 13 (7 אסיסטים), טיוס 12, ג'קסון 9, דיברתולומיאו 9, תומאס 6, בולדן 5 (9 ריבאונדים), כהן 1.

לירושלים: האואל 15, לוקאס 11 (5 אסיסטים), פרפגולו 11, קינזי 10, אוחיון 9, רוברטס 8 (9 ריבאונדים), דייסון 7, טימור 3.


‫הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: neri@inn.co.il