עתיד מזהיר לעלייה מצפון אמריקה

כ-1,500 יהודים אמריקאים השתתפו ביריד ''נפש בנפש'' בניו יורק. האירוע מאפשר לעולים פוטנציאליים גישה מיטבית לכל המידע הנדרש.

עדו בן פורת, ניו יורק , כ"ה באדר תשע"ח | עודכן: 03:40

משתתפי הMega Event של נפש בנפש
משתתפי הMega Event של נפש בנפש
צילום: שחר עזרן

למעלה מ- 1,500 אנשים השתתפו באירוע יריד העלייה של ארגון "נפש בנפש" בניו יורק, ה-Aliyah Mega Event.

האירוע, שהתקיים זו השנה העשירית נערך אתמול (ראשון) בשיתוף עם משרד העלייה והקליטה, הסוכנות היהודית לישראל, קרן קימת לישראל, ו-JNF-USA. היריד בניו יורק מהווה את יריית הפתיחה לשבוע מרוכז של ירידי עלייה וסדנאות ממוקדות שייערכו גם בלוס אנג'לס, בטורונטו ובמונטריאול ובערים נוספות ברחבי צפון אמריקה.

במסגרת האירוע, הוענקו למשתתפים שמתכננים לעלות לישראל שירותי ייעוץ והכוונה במגוון נושאים הקשורים לעלייתם ולקליטתם בארץ. בין אנשי המקצוע שלקחו חלק ביריד וסייעו במתן המידע הנדרש לעולים, ניתן היה למצוא יועצים פיננסיים, יועצי תעסוקה, יועצי מס וביטוח, חברות נדל"ן, חברות שילוח ועוד. ליריד הגיעו גם נציגים ממוסדות אקדמאיים כגון אוניברסיטת בן גוריון, אוניברסיטת תל אביב והאוניברסיטה העברית, וכן נציגים מקופות החולים ובתי חולים בארץ.

בין הנציגויות ביריד ניתן היה למצוא גם רשויות מקומיות, שמקוות ומעוניינות למשוך את העולים לגור בשטחן. עיריות מצפון ועד דרום הארץ שולחות נציגים ליריד וביניהן חיפה, בית שמש, מודיעין, רעננה וגבעת שמואל. גם נציגי ערים ומועצות המצויים בפריפריה ובהן מגדל העמק, מעלות, קצרין, נהריה, אשקלון, ירוחם, רמת נגב, צפת וכרמיאל שלחו את נציגיהן וזאת כחלק ממיזם "זינוק בעלייה" שהושק לאחרונה ע"י ארגון נפש בנפש בשיתוף עם קק"ל.

מטרת המיזם הוא לחזק את הפריפריה וירושלים באמצעות הבאת עולים חדשים לאזורים אלה וזאת על ידי הענקת הטבות נוספות ושירותים משודרגים לעולים.

על רקע המחסור ברופאים ובבעלי מקצועות פרה-רפואיים בישראל, השתתפו ביריד גם נציגי האגף לרישוי מקצועות רפואיים של משרד הבריאות. עולים העוסקים במקצועות אלה ומתכננים לעלות ארצה, יכלו להגיש בו-במקום את המסמכים הרשמיים לנציגים וכך לפתוח בתהליך הרישוי הרפואי כבר במהלך

האירוע במגוון תחומים: רפואה כללית, רפואת שיניים, פיזיותרפיה, קלינאות תקשורת, תזונה, ריפוי בעיסוק, סיעוד, רוקחות ועוד.

בנוסף, נציגי משרד הבריאות ומוסדות רפואיים נוספים קיימו פגישות פרטניות עם העולים הרלוונטיים והעבירו להם סדנאות והרצאות ייעודיות. מפגשים אלה הם חלק ממהלך המשותף לארגון "נפש בנפש" והאגף לרישוי מקצועות רפואיים של משרד הבריאות שמטרתו לצמצם את המחסור בבעלי מקצועות רפואיים בארץ ולהקל על העולים בהליך הבירוקרטי המורכב של הסדרת הרישוי הרפואי שלהם בישראל.

זאב גרשינסקי, סמנכ"ל ארגון "נפש בנפש" אמר כי "פעילות ארגון נפש בנפש מושתתת על עיקרון הסרת החסמים העומדים בפני העולים החדשים והארת זרקור על גורמי המשיכה המרכזיים עבור העולים הפוטנציאליים. קיום יריד המגה עלייה ושאר הירידים בהמשך השבוע הוא מימוש עיקרון זה הלכה למעשה, והתעניינותם ונוכחותם של אלפי העולים באירועים אלה הם סימן מעורר השראה לבאות, המסמן עתיד מזהיר לעלייה מצפון אמריקה ולמדינת ישראל".