דובדבני: מי שלומד תורה שיישאר בישיבה

תא"ל במיל' יהודה דובדבני מאמין כי את החרדים נשלב במדינה לא באמצעות חוקי גיוס, "ההצלחה יכולה להיות רק מתוך הידברות".

בני טוקר , כ"ו באדר תשע"ח

יהודה דובדבני
יהודה דובדבני
צילום: ערוץ 7טוען....

תא"ל במיל' יהודה דובדבני ממקימי גבעתי וגדוד נצח יהודה קורא לרבנים ולפוליטיקאים להתעשת, "שינויים גדולים לא קורים מרגע לרגע ואני פונה לכל המנהיגים גם הרבנים וגם הפוליטיקאים אנא עשו את ההידברות עם הציבור החרדי ואל תגרמו לשסע בעם ישראל".

"הכל צריך להיות מתוך הידברות הבנה וכבוד הדדי כפי שמצווה אותנו תורת ישראל. ומי שלומד תורה אני לא רוצה אותו במערכת הצבאית שישב וילמד תורה ויחזק אותנו בתורת ישראל אבל מי שלא לומד תורה תנו לו ברכה והכניסו אותו למעגל העשייה הצבאית והאזרחית".

לדבריו, עדינה בר שלום היא דוגמה לאישה שיודעת לשלב את הציבור החרדי בעשייה והכל מתוך הסכמה, "היא אישה אדירה שעשתה רבות לציבור החרדי פתחה אותו למקצועות שונים ולשילוב חרדים בחברה בישראל פתחה מכללות ואוניברסיטאות לחרדים. בזכותה נפתח הציבור החרדי לעשייה ונתינה במערכת האזרחית יש לה הרבה זכויות ואני מקווה שהיא תצליח גם בהמשך".

דובדבני קורא להפסיק את הפילוג והשנאה ולהסתכל על הכוס המלאה, "מאז תחילת 'נצח יהודה' עברו בו מעל 15 אלף לוחמים חרדים שנתנו שנתיים מהחיים שלהם למען בטחון ישראל הם הקימו משפחות כאנשים חרדים תורמים. עברנו פרק רציני מאז הקמנו את הנחל החרדי לפני עשרים שנה ועוד ועוד יחידות נפתחו לחרדים, גבעתי, צנחנים, מודיעין 8200 וככל שיש יותר הצלחה, אנחנו רואים יותר התנגדות ופשקווילים אבל הדבר הגרוע ביותר זה לעשות בכפייה".