בנט עוקץ: פייק מנהיגות

יו"ר הבית היהודי, שר החינוך נפתלי בנט, תקף את ליברמן ולפיד בפתח ישיבת סיעת הבית היהודי, וטען כי משבר הגיוס היה מלאכותי.

ערוץ 7 , כ"ה באדר תשע"ח

נפתלי בנט
נפתלי בנט
הלל מאיר/TPS

בנט עוקץ: פייק מנהיגות

השר נפתלי בנט הציג בצהריים (שני) בפתח ישיבת סיעת הבית היהודי גרף לפיו גיוס החרדים לצה"ל גדל בשנים האחרונות, וטען כי המשבר סביב חוק הגיוס הוא משבר מזויף.

"אמרנו לפני כשבוע שמדובר בפייק משבר, ואנחנו עומדים מאחורי זה", פתח בנט, והמשיך בעקיצה לכיוון שר הביטחון ליברמן, "יש פה לא רק פייק משבר – יש פה פייק מנהיגות, שמעדיפה מרדף אחרי סקרים מלהגיד את האמת לבוחרים ולהתמודד עם האמת".

"אנחנו צריכים להגיד את האמת והאמת היא כזו, ואני רוצה שכל מדינת ישראל תראה את זה: בעשור האחרון הגיוס החרדי גדל משנה לשנה. בעשר שנים צמחנו פי עשרה - מפחות מ-300 ל-3,000 מתגייסים חרדים. זה נקרא בשורה טובה, זה אומר שמדינת ישראל היא בכיוון טוב", הציג בנט את הנתונים.

לדבריו, "נכון, זה לא זבנג וגמרנו, ונכון שלא כל החרדים מחר יתגייסו אבל אני אגיד לכם עוד משהו: האם באמת יאיר לפיד ואיווט ליברמן רוצים? האם צה"ל רוצה מחר לגייס רבבות חרדים? האם אנחנו כחברה ישראלית רוצים בין לילה את כל ההפרדה המגדרית שקשורה בזה? את 17 סוגי הכשרויות? למציאות הישראלית יש קצב משלה והקצב הוא טוב. החרדים הולכים ומצטרפים לצה"ל, לשוק העבודה ולומדים מקצועות להתפרנס".

"את מה שאני אומר יודע גם יאיר לפיד ויודע איווט ליברמן מכיוון שצה"ל אומר לו את הדבר הזה. גם צה"ל לא רוצה פי עשרה חרדים מחר בבוקר כי צה"ל והחברה הישראלית לא יודעים לעכל את זה בקצב כל כך מהיר. ולכן, המשבר הוא משבר לא אמיתי, הוא משבר חלול", הוסיף שר החינוך.

"מנהיגות שמעדיפה לקושש קולות כדי ללכת ולהתחנף לבוחרים במקום להגיד את האמת גם אם היא לא נוחה אינה מנהיגות", תקף בנט, "גם אנחנו מנהיגים ואומרים את האמת הלא נוחה לפעמים לבוחרים שלנו, אבל זו מנהיגות. מנהיגות היא לא לרדוף אחרי הקולות אלא להנהיג ולהגיד את האמת".

בהמשך הבהיר בנט כי הוא תומך במאמצי סיום המשבר, "אנחנו בהחלט מגבים את מאמצי ראש הממשלה, ואני קורא לכל חברי הקואליציה: בואו נהיה מנהיגים, בואו נעשה את הדבר הנכון למדינת ישראל ובואו נמשיך פה לנהל ממשלה לאומית טובה".

לפני שהתייחס למשבר הקואליציוני, תקף בנט את דבריו של ראש עיריית שדרות, אלי מויאל, לפיהם טוב שהאשכנזים הקימו את המדינה, "לפני שעתיים שמעתי התבטאויות מסוימות ואני רוצה להבהיר: חבר'ה, פה זה ארץ ישראל. מי שבנה את מדינת ישראל הם ספרדים ואשכנזים גם יחד - דתיים וחילונים, ימין ושמאל. כולנו. חלוצות הזמר העברי הן יפה ירקוני ושושנה דמארי. רועי קליין שכב על רימון והציל חיים, כמוהו גם נתן אלבז. הקיבוצניקים בנו את מדינת ישראל, ותושבי עיירות הפיתוח בנו את מדינת ישראל בגליל ובנגב. אימת הגרדום לא הבדילה בין לוחמי החירות מאיר פיינשטיין למשה ברזני. כולנו יחד וזו האמת".

בנט ציין כי משרד החינוך בראשותו כבר פועל לתיקון העוול שנחשף בסדרת הטלויזיה שעוררה את הסערה, "עבור אלו שאינם זוכרים - התיקון של 'סלאח פה זה ארץ ישראל' הוא יישום דו"ח ועדת ביטון במערכת החינוך כבר בשנה שעברה, כדי שדור העתיד יכיר את התמונה המלאה. אני שמח לומר שגם בחומרי הלימוד, גם בתכניות הלימוד, גם במערכים הלא פורמליים במערכת החינוך ובעיקר במבחני הבגרות שזה הדבר האמיתי – היום אנחנו מספרים את הסיפור היהודי-ציוני המלא של מדינת ישראל".