ליברמן הצטרף להפיכה עם השמאל הקיצוני

ח"כ הרב ישראל אייכלר תקף במליאת הכנסת את יו"ר ישראל ביתנו אביגדור ליברמן. "אוי לי אם אומר, אוי לי אם לא אומר". צפו

חזקי ברוך , כ"ה באדר תשע"ח

ח"כ ישראל אייכלר
ח"כ ישראל אייכלר
צילום: הלל מאיר/TPS

בדיון מיוחד שהתקיים במליאת הכנסת, לאחר חתימות של 40 חברי כנסת, ובהשתתפות ראש הממשלה, תקף ח"כ הרב ישראל אייכלר את שר הביטחון אביגדור ליברמן.

"כל מה שאני רוצה לומר על האנטישמיות צמאת הדם שמשתוללת נגד התורה ולומדיה – אסור לי לומר. אוי לי אם אומר, אוי לי אם לא אומר. לכן אדבר על אביגדור המצטרף הטרי להפיכה השלטונית, שמביא אותנו אל אקורד הסיום של תהליך ארוך, של רדיפה אכזרית חסרת תקדים נגד ראש הממשלה. רדיפה ששותפים לה רוב כלי התקשורת, המשטרה, בית המשפט, גופי שמאל עתירי ממון. כולם רוצים להפיל את נתניהו, אבל לא בהכרח בגללו. הם זיהו את ברית נתניהו, המסורתיים, הימין ואלו שמאמינים בערכי היהדות. ואת הערכים הללו הם מבקשים לקעקע באמצעות הפיכה יזומה".

ח"כ הרב אייכלר הוסיף, "הם לא מתכוונים לנתניהו. הדת היהודית היא זו שמעניינת אותם. המסורת היא זו שהייתה לצנינים בעיניהם. הם לא מסוגלים לראות כיצד במדינת ישראל ישנה התקרבות למסורת ישראל, כיצד יותר ויותר יהודים משתוקקים לגעת עוד קצת בתורה הקדושה. מבחינתם, נתניהו והימין הם המוקש המרכזי בדרך לסלילת ישראל חדשה. לעקר כל לאומיות יהודית ולבנות כאן משהו חדש אוניברסלי, כזה שאפילו באמריקה כבר בזים לו".

כאן עבר להציג את הוראתם הברורה של גדולי ישראל, "אנחנו, חברי הכנסת שלוחי הרבנים קיבלנו הוראה ברורה מרבותינו באמצעות מועצת גדולי התורה, שלפני התקציב יש להסדיר את מעמדם של בני הישיבות שיוכלו ללמוד תורה. עניין שכבר חוקק על ידי הכנסת אבל בג"ץ פסל אותו. עכשיו אנחנו רוצים לתקן את זה, ובעזרת השם נעשה זאת.

"זכותו של עם ישראל, עומד רק על ידי לימוד התורה וקיומה. בלי לימוד התורה אין קיום לעם ישראל, ואין זכות על הארץ הזו. אם אתם מתכחשים לתורה, אז אתם כליסטים שכבשתם אותה. לכן הסדרת מעמדם של בני הישיבות מוכרח לעבור לפני חוק התקציב".

ח"כ הרב אייכלר פנה אל ליברמן, "שר הביטחון, שבאופן אישי כבר הוכיח פעם אחר פעם שהוא הפיל ממשלות. שידע שהוא משתף פעולה עם הגרועים שבאנשי השמאל הקיצוני. אם הוא בונה על קבוצה מצומצמת של מתנגדי דת, אז דע לך ליברמן, אנשי הימין יזכרו לך את הרגע הזה. את זה שבזכותך נפלה ממשלה שטובה לימין, לדתיים, למסורתיים, לכאלו שבליבם זורמת ההכרה היהודית ההיסטורית".
"כשתשב בבית מתחת לאחוז החסימה, תדע לך שהיום הזה הפלת ממשלה". סיים ח"כ הרב אייכלר את נאומו.