מחריפים את המאבק באונר"א

השדולה לרפורמה בארגון הפליטים הפלסטיני של האו"ם דנה יחד עם נציגים בינלאומיים בצורך לערוך שינוי משמעותי באונר"א.

חזקי ברוך , כ"ה באדר תשע"ח

שרן השכל
שרן השכל
צילום: יעל רוס

ח״כ שרן השכל (ליכוד), חברת ועדת חוץ וביטחון, ערכה היום (שני) דיון בשדולה שהקימה לרפורמה באונר״א, יחד סגן השר ח"כ מייקל אורן, יו"ר ועדת חוץ וביטחון ח"כ אבי דיכטר ועשרות נציגים מרחבי העולם.

הדיון עסק בהעלאת המודעות בקרב המדינות התורמות למתרחש המערכת החינוך של אונר״א.

ח״כ השכל אמרה בדיון כי "מעבר לשימוש שעושים גורמי טרור במוסדות החינוך עצמם כבסיס פעולה למחבלים ולחפירת מנהרות, בחינת התכנים שנלמדים מגלה מערכת של הסתה וחינוך לשנאת ישראל, האדרת שהידים, קריאה למאבק אלים, וכל זאת תחת חסות רשמית וסיוע של האו”ם ובמימון המדינות התורמות".

"חינוך יכול לשנות את חיינו, עתידנו ולעצב את את תפישת המציאות של הדור הצעיר. כל זמן שאונר״א יוצר דמוניזציה ודה לגיטימציה לישראל, הוא מרחיק כל סיכוי לדו קיום והסדר עתידי כלשהו", הוסיפה השכל.

סגן השר ד"ר מייקל אורן (כולנו), לשעבר שגריר ישראל בארה"ב הסביר כי "התרמית אונר"א גרמה לנזק עצום בישראל ובמזרח התיכון כולו. פירוק הארגון יועיל לתהליך המדיני בין ישראל לפלסטינים".

"אונר"א הוא ארגון שקרי ומושחת שמטרתו לפברק מליוני פליטים במטרה לזכות בכספים מהעולם. זהו הארגון הבין-לאומי היחיד שמוריש את התואר פליט גם עבור מי שקיבל אזרחות ממדינה אחרת ומשתכר בכבוד. אונר"א מנציח את בעית הפליטים הפלסטינים ואת הסכסוך הישראלי-פלסטיני בכך שמחנך את הנוער הפלסטיני לשנואאת מדינת ישראל ולפעול למחיקת הארגון", הוסיף אורן.

יו"ר ועדת החוץ והביטחון, ח"כ אבי דיכטר סיפר כי "בתפקידי כראש השב''כ, נפגשתי בעבר עם מקביליי ברשות הפלסטינית. הם שאלו אותי: ''מה אתה חושב הוא הבעיה העיקרית שלנו''?. אמרתי להם 'אתם מנסים להמציא משהו שלא קיים, אתם מנסים להמשיך קדימה ולהסתכל אחורה, אין חיית כלאיים שכזאת'. אונר"א רוצה לעזור לאנשים בצרה, אבל על ידי כך מממנת אנשים המזוהים עם טרור וגורמים באופן עקיף להרג של אזרחים חפים מפשע".

בדיון העיד מארק חאלווה, פליט פלסטיני, שהתחנך במוסדות אונר״א וסיפר על מערכת ההסתה המשומנת.