10 מיליון מול חומות ירושלים

רשת של למעלה מ 10 מיליון עוקבים תלווה את הכנס להעצמת הרשת הפרו ישראלית בעולם בתחום הניו-מדיה.

ניצן קידר , כ"ה באדר תשע"ח

60 המסבירים הפרו ישראלים שהגיעו לכנס
60 המסבירים הפרו ישראלים שהגיעו לכנס
צילום: רפי קוץ

השימוש ברשתות החברתיות ובתקשורת הדיגיטלית ("ניו מדיה") הפך בשנים האחרונות לנפוץ יותר ויותר בידיהם של ארגונים המנסים לקדם חרמות על מדינת ישראל ולחתור תחת הלגיטימציה שלה כמדינה יהודית ודמוקרטית.

במשרד לנושאים אסטרטגיים והסברה החליטו לקיים כנס מנהלי מדיה בינלאומי כדי לחדד את המסרים ואת המאבק במשותף.

הכנס מארח כ-60 מנהלי ניו מדיה ומשפיענים ברשתות החברתיות, מ-5 יבשות ו-15 מדינות שונות בהן: אוסטרליה, הודו, ארה"ב, איטליה, נורווגיה, ברזיל, בריטניה, ארגנטינה, דרא"פ ועוד. חברות האינטרנט הגדולות, ובהן גוגל, פייסבוק, אאוטבריין ואחרות, יעבירו סדנאות מקצועיות על הפלטפורמות שלהן.

משתתפי הכנס העבירו בשידור חי בערוצי המדיה החברתית שלהם, לכ-10 מיליון עוקבים ברחבי העולם, את אירוע הפתיחה של פסטיבל הצלילים, שמתקיים ביוזמת משרד ירושלים ומורשת בעיר העתיקה בירושלים.

השר לנושאים אסטרטגיים, גלעד ארדן, אומר כי ‪"‬גיבוש רשת פרו-ישראלית עולמית הוא אחד הצעדים המשמעותיים ביותר לסיכול קמפיין השנאה השקרי שארגוני החרם מפיצים כנגד ישראל ברשתות החברתיות. לכן יזמתי את הכנס אליו הגיעו משפיעני רשת פרו-ישראלים מובילים מכל העולם על מנת לקבל כלים להיאבק בקמפיין החרם ולשתף את האמת אודות ישראל ברחבי הרשת‪"‬.

‏‪ עוד אמר השר ארדן, כי בכוונתו לקדם חקיקה שתחייב את חברות המדיה החברתית להסיר תכנים מסיתים. השר הודה למשתתפים וביטא הערכה עמוקה כלפי פועלם במדינות המוצא שלהם, ומעבר להן.

כנס זה מצטרף לכנס משפטנים בינלאומי ראשון מסוגו שהתקיים בחודש ינואר האחרון להקמת רשת משפטנים עולמית פרו ישראלית, פרי שיתוף פעולה של המשרד לנושאים אסטרטגיים, לשכת עורכי הדין ופורום המשפטנים הבינלאומי, אשר ריכז כ-100 משפטנים ועורכי דין מן הארץ ומרחבי העולם.