ערבי נוצרי מנצרת התפקד למפלגת זהות

"ישראל היא מדינה יהודית וצריכה להישאר כזו. אני גאה להצטרף לזהות, המפלגה היחידה המייצגת את ערכיה היהודיים של מדינת ישראל", אמר.

ערוץ 7 , כ"ו באדר תשע"ח

משה פייגלין בכנס זהות
משה פייגלין בכנס זהות
צילום: דוברות זהות

יוסף חדאד, ערבי נוצרי מהצפון, החליט השבוע להתפקד למפלגת זהות בראשות משה פייגלין. חדאד, רווק בן 32 הגר בנצרת, הוא בנו של כומר.

"פגשתי את משה פייגלין ממש במקרה ופשוט הרגשתי שאני חייב לשאול אותו מה היחס שלו לערביי ישראל שתומכים במדינת ישראל", מספר חדאד. "השיחה התפתחה והתגלגלה ופייגלין הזמין אותי לקרוא את המצע של זהות. קראתי, והתחברתי מאוד לכתוב. אני חושב שמדינה ישראל נוסדה כמדינה יהודית והיא צריכה להמשיך ולהיות מדינה יהודית. כדי שיהיה טוב לכולם, כולנו צריכים להסכים על הנקודה הזו ומכאן להתקדם הלאה. פייגלין הוא היחיד ששם את הכל על השולחן".

יוסף הוא היחיד מבין חבריו הערבים שהתגייס לצה"ל והוא שירת שירות מלא בגולני. כחודשיים לפני השחרור הוא נפצע באורח קשה בבינת ג'בל בלבנון. רגלו נקטעה, הוא נפצע בפניו וסבל מרסיסים ברגלו השנייה.

בתפקידו האחרון שימש יוסף מנהל תפעול של חברת מחקרי שוק. הוא אח לשתי אחיות ואח. אחת מאחיותיו שירתה בשירות לאומי.

יוסף מספר, כי המשפחה שלו תומכת באופן מלא בדרכו הפוליטית ומברכת אותו. פייגלין עצמו מסר, "בזהות יש מקום לכולם. אם את או אתה ציוניים, אוהבי המדינה, ומכירים בזהותה היהודית של מדינת ישראל - מקומכם איתנו. אני מברך את יוסף חדאד בכל לב על הצטרפותו אלינו".