הוכרזו הזוכים באליפות הסייבר הלאומית

האליפות התקיימו בחודשים האחרונים ושיאה היה בגמר הגדול בו נטלו חלק למעלה מ-350 בתי ספר.

ערוץ 7 , כ"ו באדר תשע"ח

אחת הקבוצות הזוכות באליפות הסייבר
אחת הקבוצות הזוכות באליפות הסייבר
צילום: דוברות משרד החינוך

כרבע מיליון תלמידים, מכ-1,500 בתי ספר, לקחו חלק בתחרויות הסייבר הארציות ששיאן מתקיים היום.

בחודשים האחרונים קיים משרד החינוך תחרויות בתכנות, מתמטיקה ורחפנים, שהתבססו על לימוד באמצעות משחקים בכל שכבות הגיל ובכל הארץ: מכפר כנא שבצפון ועד אילת שבדרום.

האליפות סחפה תלמידים, הורים, מורים ומנטורים, ואפשרה לילדים לגלות כישורים ולחזק מיומנויות הן בתחומי המדע והטכנולוגיה והן בעבודת צוות, הובלת עמיתים, תכנון זמן וביצוע.

לגמר הגדול עלו מעל ל-350 בתי ספר שיתחרו על תואר "אלוף הסייבר של ישראל".

בעיצומה של התחרות המגוונת ביותר בתולדות אליפות הסייבר הישראלית, אשר כללה מגזרים רבים, ורגע לפני גיבוש שמיניית הגמר, נאלצו שופטי התחרות להדיח קבוצה - שכן היא לא עמדה בכללי התקנון. על פי חוקי התקנון, מכל בית ספר יכולה לעלות רק קבוצה אחת. במקרה ועולות שתי קבוצות מאותו בית הספר, הרי שיש לאפשר לאחת מהן להמשיך לשלב הבא. הקבוצות שעלו לשמיניית הגמר הגיעו מבתי ספר בערים: צפת, נצרת, פתח תקווה וראשון לציון, ומבית הספר האחרון עלו שתי קבוצות.

אליפות הסייבר הינה תכנית של משרד החינוך בשיתוף IATI (האיגוד הישראלי לתעשיות מתקדמות), ששמה לעצמה למטרה להכין את תלמידי ישראל לעולם טכנולוגי מתקדם. זו השנה הרביעית בה מתקיימת אליפות הסייבר. האליפות כוללת סדרת משחקי מחשב הנגישים לכלל תלמידי ישראל.

לאורך התחרות בתי הספר צברו ניקוד, כאשר בתום השלבים המוקדמים, הטובים ביותר בכל בית ספר נכנסו לנבחרת, ובהתאם לתוצאות נקבע הדירוג לגמר. בתי הספר קיימו באחרונה מחנות אימונים אינטנסיביים ובמסגרתם התלמידים תרגלו בשעות הבוקר והערב טכניקות שונות של תכנות.

בכיתות ג' ו-ד' זכו באליפות: מקום ראשון – עדיני, ראשון לציון. מקום שני – היובל אשדוד. מקום שלישי – אוסישקין, רמת השרון.

בכיתות ה' ו-ו' זכו: מקום ראשון – בן גוריון, רמת גן. מקום שני – יחדיו באר-שבע. מקום שלישי – קהילתי השלום.

באליפות לכיתות ז'-ט' זכו: מקום ראשון – ישיבת שעלי תורה, בית שמש. מקום שני – מקיף סולם צור, מטה אשר. מקום שלישי – ברנקו ויס רבין, מזכרת בתיה.

באליפות במתמטיקה לגילאי ג'-ו' זכו: מקום ראשון – הוברמן פתח תקוה. מקום שני – שפרינצק רחובות. מקום שלישי – נטעים רמת גן.

במקצה המתמטיקה לגילאי ז'-ח' זכו: מקום ראשון – בית אור, ברנר. מקום שני – אורט רונסון, אשקלון. מקום שלישי – החיטה, זכרון יעקב.

במקצה תכנות לתיכונים זכו: מקום ראשון – עירוני ח', ראשון לציון. מקום שני – בני עקיבא, מודיעין. מקום שלישי – דה שליט, רחובות.

שר החינוך נפתלי בנט בירך את כל המתמודדים ואמר, "‏אני שמח לראות שאליפות הסייבר הארצית מתקיימת זה השנה הרביעית, כאשר מדי שנה משתתפים בה טובי המוחות של תלמידים ותלמידות מכל רחבי הארץ".

"התחרות היא הזדמנות נפלאה לאלפי המשתתפים והמשתתפות לחידוד היכולות הטכנולוגיות, להעמקת הידע בתחום ולהכנה לעולם טכנולוגי מתקדם. תחום הסייבר הוא מעמודי התווך של עתיד הטכנולוגיה, המחשבים והרשת, ואני רואה בו חשיבות רבה לעתיד המדינה והחינוך", הוסיף השר בנט.