על סדר היום: חוק הגיוס ופיזור הכנסת

הנהלת הקואליציה החליטה על סדר היום במליאה לקראת הערב המכריע של הקואליציה. ההצעות לפיזור הכנסת יעלו תחילה ואחריהן חוק הגיוס

ניצן קידר , כ"ו באדר תשע"ח

נתניהו והשרה איילת שקד
נתניהו והשרה איילת שקד
צילום: יצחק הררי, פלאש 90

הנהלת הקואליציה החליטה בצהריים (שלישי) על סדר היום, של הערב המכריע בסוגיית פירוק הממשלה.

גורמים בכירים בקואליציה עושים מאמצים לשמור על שלמות הקואליציה ולמנוע את הקדמת הבחירות.

לקראת השעה 17:00 יעלו לדיון ארבע הצעות חוק שהגישה האופוזיציה לפיזור הכנסת. לקראת השעה 20:00 יעלה חוק הגיוס להצבעה בקריאה טרומית ורק אחריו יחלו דיונים על תקציב המדינה, במטרה לאשרו מחר.

שר הביטחון אביגדור ליברמן הצהיר היום (שלישי) כי "בישראל ביתנו כולנו נצביע כאיש אחד נגד הצעת החוק בנוסח מועצת גדולי התורה".

עם זאת הוא אמר שבהחלט ניתן למנוע בחירות. "במידה והשרה לנדבר לא תפוטר מהממשלה ולמערכת הביטחון תינתן אפשרות לגבש חוק חדש שיובא לאישור הכנסת במושב הקיץ, ניתן למנוע בחירות חדשות."

"הבחירות לא נחוצות לעם ישראל, מנוגדות לאינטרס האלקטורלי של ישראל ביתנו ולאינטרס האישי של אביגדור ליברמן. אבל המדינה והביטחון מעל לכל. תפקיד שר הביטחון הוא תפקיד מרתק אבל גם הוא לא מצדיק ויתור על העקרונות והאינטרס הלאומי של מדינת ישראל", סיכם שר הביטחון.

שרת המשפטים איילת שקד הזהירה מהפלת הממשלה. "מדובר במשבר מדומה", צייצה שקד בחשבון הטוויטר שלה. "ראש הממשלה, להפיל ממשלת ימין על כלום ושום דבר זו תהיה טעות היסטורית דומה במימדיה להפלת ממשלת שמיר ב-92'".