פוליש לרצפה לא מכל חברת ניקיון

מחפשים פוליש לרצפה לדירה או לבית שלכם? נתקלתם בחברות ניקיון המפרסמות את עצמן? לא כל חברת ניקיון היא גם חברת פוליש

תוכן שיווקי , כ"ו באדר תשע"ח

פוליש, נקיון
פוליש, נקיון
istock
כשחיפשתם פוליש לרצפה לדירה או לבית שלכם, נתקלתם בחברות ניקיון המפרסמות את עצמן
מבצעות פוליש, ולא כל חברת ניקיון היא גם חברת פוליש

מה הם התרגילים שבעזרתם עובדים עליכם

בכתבה זאת ננסה להסביר לכם מהן השאלות הנדרשות להזמנת שירות מחברה המתעסקת בצורך שלכם, ולהזהיר אתכם משרלטנים. נקדים ונאמר משא ומתן טלפונית זאת טעות שרוב רובנו עושים כל יום, חברות שרלטניות יציעו לכם מחירים לא הגיוניים על מנת לדוג אתכם, ואז בא העוקץ. בדרך כלל איש המכירות הטלפוני ירעיף שבחים רבים על טיב השירות שהוא מספק, יבטיח לכם הרים וגבעות יסכם מחיר, ויבצע הזמנה. הקבלן המנקה יגיע אליכם במקרה הטוב בזמן ישים ידיו על ראשו כלא מאמין למראה עיניו, והמשא ומתן החדש יתחיל. הוא יאמר לכם שהקבלן המבצע לא שמר על המוצרים כראוי, שהרצפה נראית זוועה ושהוא צריך איזה חומר מיוחד מאד יקר לניקוי, ומה שסיכמתם הולך לעלות הרבה יותר.

הוא יתחיל ממחיר מבהיל לפעמים פי ארבע מהמחיר שהציע טלפונית, ובנחמדות יציע לכם הנחה מטוב ליבו ויבקש רק פי שלושה במקרה הטוב. חשוב מאד להקפיד ולבחור חברת ניקיון מומלצת על ידי חברים שאתם מכירים, אך גם אם אין לכם ניתן בעצמכם למצוא זאת. אל תסתפקו בהצעת מחיר שקבלתם בטלפון, התעקשו שבעל המקצוע יגיע, יתאם אתכם צפיות, ויגיש הצעת מחיר. אל תתביישו ובקשו המלצות מלקוחות שקבלו שירות לאחרונה, רק ממקום הקרוב אליכם כך יהיה קל יותר לוודא זאת. חברת ניקיון העוסקת שנים רבות במקצוע רוכשת מיומנות ועובדים מקצועיים, השימוש והידע שלהם בחומרים המסירים חומרי שיפוץ ובנייה הוא רב, והתוצאה בסיום מושלמת. עדיף לא להתפתות להצעות מחיר זולות מדי משרלטנים, ולמעשה כך תחסכו כסף רב, מנזקים שחברה לא מקצועית הייתה עלולה לגרום.

חברות ניקיון מתעסקות בתחומים רבים

יש לציין שתחום הניקוי הוא ענק ומכיל נותני שירות מכל הסוגים, יש חברות המנקות משרדים, ויש חברות המעסיקות עוזרות בית. יש חברות המנקות מפעלים ומוסדות ציבוריים, ויש תחום המספק שירותי ניקיון דירה חדשה או בית שזה עתה סיימתם לשפץ. התחום בו עוסקות חברות המספקות ניקיון לאחר שיפוץ ולפני כניסה, כולל על פי רוב פוליש לרצפה. בסיום עבודת הניקוי חברה מקצועית משתמשת במכונת קרצוף לניקוי שאריות צבע ולכלוך גס שנדבק, ופה בדיוק מתחילה הבעיה הגדולה, חברות רבות מעסיקות עובדים בלתי מיומנים לביצוע עבודה זאת, והתוצאות יכולות להיות הרסניות. יש סוגים רבים מאד של רצפות יש רצפות העשויות מאבן טבעית כמו שיש וכדומה, ויש רצפות בטון מוחלקות שהיכולת שלהם להבריק לאחר טיפול, הופך לברק של שיש. יש את המרצפות שכולם היום כמעט מכירים גרניט פורצלן וקרמיקה, ויש רצפות מצוירות המיוצרות באומנות רבה..

ניקיון דירה חדשה מקבלן

נפתח ונאמר שהיום רוב הדירות נרכשות מקבלן, הקבלנים לרוב מבצעים ניקיון ראשוני בכל דירה לפני אכלוס. זה אומר שרוב הלכלוך הגס נוקה, כך שלא תמיד צריך חברת ניקיון ואתם בעצמכם, יכולים לנקות אותה ביעילות ואכפתיות. דירה לפני כניסה אליה לאחר שנוקתה ראשונית, קלה מאד לניקוי זה אומר שעם מעט מאמץ, תגיעו לתוצאות שהרבה חברות לא יגיעו. אך אם המצב אינו כפי שתיארנו לפני ועדיין חומרי הבניה מרוחים בכל מקום, צריך חברת פוליש מומלצת המתמחה בניקיון לאחר שיפוץ. חברות אלו נעזרים בכלים מכנים כמו שואבי אבק ומים, ומכונות פוליש לניקוי וקרצוף הרצפה.

כמובן שלא רק זאת הם מגיעים עם ציוד וכלי עבודה המתאימים לאופי העבודה אותה הם אמורים לבצע, ועובדים מקצועיים ומיומנים לעשייה מושלמת. ניקיון דירה חדשה אמור להתבצע בזהירות רבה, הצבע על הקירות הוא על בסיס סיד, ושימוש בצינורות מים יכול לגרום לצבע להתנפח. חברה מקצועית תפרק את כל החלונות והתריסים, תבריש ותשאב את כל האבק מהמסילות והמסגרות, ותנגב בעזרת מטלית לחה ותייבש. את החלונות והתריסים ניתן לסבן ולשטוף באזור המרפסות, ולהבריק עם מטליות סופגות. במקרים שנותרו כתמי צבע על פרופילים ומסילות, ניתן להסיר בעזרת אצטון טבול במטלית, אך יש לבדוק תחילה שצבע הפרופיל לא נפגע.

ניקיון בית לאחר שיפוץ

לאחר שיפוץ בית ישן ניקיון בדרך כלל קשה יותר, ולמה אני מציין בדרך כלל?, מפני ששיפוצניקים בודדים מאד קנאים לשמירה על ניקיון בזמן הביצוע. שבירת הקירות וכל עבודות הטייח מלכלכות כל פינה, עבודות הריצוף עם שאריות דבק קרמיקה מרוחות על הרצפה הפנלים ובמקלחות על הקירות, והצבע גם כן המשיך בחגיגה. המלצתנו לכם במידה ואתם עומדים לשפץ את הבית, דאגו לשמירה ולניקוי כל יום בזמן השיפוץ, והקפידו לכסות את כל מסגרות החלונות בנייר דבק. יש לכם הזכות לדרוש מהשיפוצניק לדאוג שלאחר עבודת הריצוף השטח יעבור ניקוי, ושלפני הסיוד כל הרצפה תכוסה היטב כולל נייר דבק על הפנלים.

לא לשכוח כל סוף יום תנו מעצמכם 30 דקות לניקוי, ותחסכו לא מעט על חברת פוליש וניקיון שתבצע זאת. במידה ולא פעלתם כך אתם כנראה שתזדקקו לחברה שתבצע זאת, המלצתנו לכם להקפיד לקחת חברה מקצועית בנושא, ולא לחסוך לאחר השקעה כה רבה ולבצע זאת, עם חברת ניקיון לא מקצועית. חברה שאינה מקצועית או חדשה בתחום לא תמיד תדע להשתמש נכון בחומרים נכונים, וחיסכון כזה יכול לעלות הרבה יותר. המחירים בסקר שאנו עורכים אחת לחודש נעים בין 250 ל550 לחדר, שירות זה כולל ניקיון בית אחרי שיפוצים הכוללים פוליש לרצפה. הסקר מראה בבירור שהמגמה פה שרלטנית, פערי המחירים קיצוניים מהנמוך ביותר לגבוהה וזה קצת מחשיד, לכן שוב היזהרו מנוכלים.

כיצד תבצעו ניקיון לפני כניסה לדירה

כפי שאמרנו דירה חדשה או בית חדש שזה עתה הסתיימה בנייתו, מנוקים ראשונית על ידי הקבלן המבצע, מה שמותיר מעט ניקוי יסודי לאחר מכן. הציוד שאתם צריכים על מנת לנקות בעצמכם הוא, שתי דליי מים, ראש מטאטא רך ואחד גס יותר, סכיני גירוד הניתנים לרכישה בחומרי בניין, כריות קרצוף וחומרי ניקוי. חומרי הניקוי הנצרכים הם סבון נוזלי לניקוי חלונות ותריסים, מטליות ניגוב מייקרופייבר עדיף של ניקול, מטליות רצפה גם כן מאותו סוג של ניקול, שישית ניירות סופגים ונוזל להברקת חלונות, וליטר אחד של חומצת מלח 30%. הניקוי יהיה פשוט אתם יכולים להיכנס לאתרים שונים יש הסבר מפורט כיצד לבצע את הניקוי הכי טוב שאפשר לבד.

פוליש לרצפה מומלץ לבצע, רק עם חברת פוליש

כפי שנאמר בתחילת המאמר לא כל חברת ניקיון יודעת לבצע הברקת רצפות, נכון שכמעט כל חברה מחזיקה ברשותה מכונת קרצוף לניקוי, אבל כשמדברים על הברקת רצפה הסיפור שונה. יש המון סוגים שונים של פעולות הברקה לרצפות, לכל סוג רצפה הטיפול שונה וחייבים להקפיד על הוראות נכונות לקבלת תוצאה יפה שתחזיק לאורך זמן. ננסה קצת לתת לכם רקע בנושא זה על מנת שתוכלו להבין איזה פעולה נחוצה לכם, וכך תוכלו לבקש מבעל המקצוע את סוג הפוליש שאתם צריכים.

רצפת גרניט פורצלן

רצפת גרניט פורצלן אינה זקוקה להברקה כלל, למעשה כל סוג של הברקה יכול אפילו להזיק לה, הדרך הנכונה לנקות אותה מחומרי שיפוץ, הוא קרצוף עם חומר מתאים. החומר המומלץ לנקות את הרצפה נקרא H.G, לרצפת גרניט פורצלן מחוספסת ומלוכלכת, עדיף ללטש בעזרת רשת עדינה תחילה. לאחר הסרת הלכלוך הגס מדללים את החומר במים מפזרים על פני השטח, ומקרצפים את כל המשטח בעזרת כריות קרצוף עדינות.

פוליש קריסטל לרצפת שיש

קריסטל מתאים ללא מעט סוגי רצפות העשויים מחומר טבעי, כמו רצפת טראצו או רצפת סומסום אך מתאים ביותר לרצפת שיש. זה אמנם תלוי במצב הרצפה שכן אם ישנה היא מאד ושחוקה, עדיף ללטש אותה תחילה ורק לאחר מכן לבצע קריסטל. פוליש קריסטל נעשה בעזרת צמר מגנזיום המונח מתחת למכונה, התזת החומר לפי השלבים כלומר פיזור חומר X-1 ועיבוד עם מכונה, והשלב השני X-2 להברקה. חומר הקריסטל הטוב ביותר הוא של חברת caseli הספרדית, ההברקה שלו פשוט מושלמת והוא מחזיק לאורך זמן. חומר הקריסטל מגן על השיש משחיקה מהירה, אינו מחליק כלל והחשוב ביותר אינו משאיר סימני גרירה מרהיטים. לביצוע עבודה זאת צריך ממש רק בעל מקצוע שמקצועי בנושא, שיודע איך לעבד את החומר היטב ולדאוג שלא יישארו סימנים של חומר שהתייבש לא כראוי

רצפת צפחה וטרקוטה

רצפות אלו עמידות מאד בפני חומרי ניקוי חריפים ולכן מומלץ מאד, לנקות אותה תחילה עם חומצת מלח 30% , לניקוי ראשוני. רצפות אלו עברו תהליך בטמפרטורות גבוהות , כך שהן קלות בשבירה אך מאד חזקות בשחיקה וספיגה. ניקוי הרצפות אמור להיעשות בעזרת כריות קרצוף גסות מאד המנקות את הרצפה היטב, שטיפה בלחץ מים, ולאחר מכן מריחת החומר המתאים לכל רצפה. לרצפת צפחה מומלץ למרוח סילר של חברת sika מס S680. ולרצפת הטרקוטה שמן פשתן, ולמרוח בעזרת רולר. לרצפות שהלכלוך שהצטבר וקשה להסרה, יש לנסות לנקות בעזרת קיטור מים חמים מקצועי בלחץ של 8-10, ולייבש היטב.

חידוש רצפה ישנה

רצפות העשויות מאבן טבעית או מלאכותית כמו טראצו או פלחי שיש ניתנות לחידוש, הפעולה הנדרשת היא השחזה של השכבה הישנה. ריצוף ישן עם הזמן נשחק ומתחיל לספוג כתמים , לאחר שהטקסטורה שלו נפגעה אין דבר שמונע ספיגה, ובמצב כזה צריך ללטש. הליטוש נעשה בעזרת מכונה מיוחדת המשייפת את הרצפה עם יהלומים מיוחדים, ומגלה ריצוף חדש מתחת. מומלץ ביותר לשלב גם כן לחרוץ את הפוגות בין האריחים, ולמלא אותם בדבק שיש בגוון מתאים, כך יתקבל בסיום משטח אחיד. לשיש ורצפות שחודשו מומלץ כאמור בגמר תהליך החידוש להבריק בעזרת קריסטל, ובמידת הצורך להשתמש בסילר למניעת ספיגה.

כותב המאמר הוא הבעלים של חברת ניקיון מהגדולות בארץ, המספקת שירותי ניקיון ופוליש אמינים ומקצועיים בכל הארץ