הוכרזו הזוכים בחידון התנ"ך הארצי

חידון התנ"ך הארצי לנוער התקיים היום בסימן 70 למדינת ישראל ובהוקרה לנשיא המדינה החמישי, יצחק נבון ז''ל.

ערוץ 7 , כ"ז באדר תשע"ח | עודכן: 20:19

חידון התנ"ך הארצי
חידון התנ"ך הארצי
צילום: דוברות משרד החינוך

12 בני נוער התמודדו היום (רביעי) בחידון התנ"ך הארצי לנוער על על ארבעת המקומות לחידון התנ"ך העולמי שיתקיים ביום העצמאות הקרוב. החידון התקיים בהיכל התרבות בעיר מעלות תרשיחא, בהנחייתו של גיא זוארץ.

במשרד החינוך אומרים כי חידון התנ"ך נועד ללכד את העם היהודי סביב ספר הספרים, שורש הזהות היהודית וערכיה. השלבים המקדימים של החידון כללו מאות מתמודדים מכל רחבי הארץ.

מכל מחוז עלו לחידון הארצי שני זוכים, המקומות הראשונים בממלכתי ובממ"ד, ובסך הכל 12 מתמודדים מרחבי הארץ. כל ה-12 מתמודדים שעלו לחידון הארצי יקבלו ציון 100 בבגרות הבסיס בתנ"ך.

ארבעת המתמודדים אשר העפילו לחידון העולמי לנוער יהודי:

מקום ראשון ממלכתי - עירד הרמן ממודיעין
מקום שני ממלכתי - אופק אברהם מטבריה
מקום ראשון ממלכתי דתי - עזריאל שילת מחצור הגלילית
מקום שני ממלכתי דתי - אוריה כהן מקרית מוצקין

מנהל בית הספר יחד מודיעין, שגיב אלבז, אמר כי מדובר בגאווה גדולה לבית הספר. "עירד הינו תלמיד צנוע, שקט שקדן ואחד שנוהג בכבוד בכל הסובבים אותו. עירד הינו דוגמה למצויינות". "יחד מודיעין" שייך לרשת ''מיתרים'' המפעילה כ-80 בתי ספר משלבים לדתיים וחילוניים, מהצפון ועד דרום הארץ.

שר החינוך, נפתלי בנט, ברך את המתמודדים ואמר "חידון התנ"ך הוא אירוע מיוחד במינו, המבטא את הקשר בין ספר הספרים לעם הספר. ספר התנ"ך מהווה השראה לעולם כולו, ולנו ניתנה הזכות לשמר אותו בגאון. במשך אלפי שנים הסתובב עם ישראל בגולה והחיבור שלנו אל התנ"ך תמיד הזכיר לנו מי אנחנו, מאיפה באנו ומה הייעוד שלנו.

''לאורו של התנ״ך הצלחנו לשוב אל הארץ והקמנו מדינה לתפארת. אני גאה במתמודדים ובמתמודדות, הידע המעמיק שלהם וכן לימודי התנ"ך של כל תלמיד ותלמידה בישראל, מבטיחים שלנצח נהיה עַם הספר. עלו והצליחו", בירך בנט.

מנכ"ל משרד החינוך, שמואל אבואב, אמר כי "כאנשי חינוך, מוטלת על כתפינו האחריות לחבר את דור העתיד לספר התנ"ך, החשוב שבנכסי צאן הברזל של העם היהודי. אנו מקדמים תפיסה חינוכית זאת, באמצעות חיזוק ורענון תכניות הלימוד, וכהליך משלים אנו מאמינים שתנ"ך ראוי ללמוד גם דרך הרגליים, ולכן התחלנו להוציא טיולי תלמידים בעקבות התנ"ך. ברכות לזוכים, ובהצלחה בחידון התנ"ך העולמי".