"השקעה במשפחתונים תוציא נשים לעבודה"

"אי בנית מעונות בארץ מהווה פגיעה עצמית בציבור ובמדינה", תקף ח"כ מקלב בישיבת הוועדה למעמד האישה בכנסת.

בן שאול , כ"ו באדר תשע"ח

אורי מקלב
אורי מקלב
צילום: מרים אלסטר, פלאש 90

הוועדה למעמד האשה קיימה היום (שלישי) דיון מעקב אחר קצב בינוי מעונות היום, ועסקה בכל הנוגע למחסור בתקציבים ובביצוע.

במהלך הדיון הסביר ח"כ אורי מקלב כי קיים צורך ממשי להדביק את החסר לאחר שבמשך שנים רבות לא מומשו תקציבים אלו. "כיום כבר מתחילים לראות את השינוי אך דבר זה הוא תהליך שלוקח זמן רב ויש להביא פתרון לבעיה באופן מידי", אמר.

בדבריו הסביר כי בניית מעונות איננה 'הוצאה ריקה' של המדינה. "זו השקעה. מעונות אלו יקלו על נשים לצאת לעבודה ויביאו לצמצום הפערים שייעלו את הכלכלה בארץ. אי בנית מעונות בארץ מהווה פגיעה עצמית בציבור ובמדינה".

בהמשך הדברים טען מקלב כי בתקציב קטן יחסית ניתן לפתוח מאות משפחתונים. "קיימים כיום מאות מנהלות משפחתונים שעברו את ההכשרה הנדרשת אך אינם מאפשרים להן לפתוח משפחתונים מסיבות כאלה ואחרות".

בנוסף דרש מקלב להסדיר את סעיף השכר של מנהלות המשפחתונים. "הן אינן עצמאות ואינן שכירות. אין להן שום מעמד ויש להסדיר אותו. נתקלנו במקרים שמנהלות היו צריכות להפסיק את עבודתן עקב אבל משפחתי אך נתקלו בבעיה לאחר שלא ניתן היה למצוא חלופה למשפחתון".

בסיום דבריו התייחס ח"כ מקלב למוקד הרישום בתמ"ת ותהליך קבלת הדרגות. מקלב הטיח האשמות חריפות כלפי מפעיליו. "מדובר במוקד מנוכר ומנותק כל מי שרוצה לרשום עבר מסכת איומים. ישנו צורך לסגור את המוקד שרק מערים קשיים ולהחזירו לידי המשרד".