החרדים מרוצים מאישור חוק הגיוס

בסיעות החרדיות שמחים על אישור הצעתו של ח"כ בן צור בקריאה טרומית, ומבטיחים להמשיך בהליכי החקיקה במרץ במהלך המושב הבא.

ערוץ 7 , כ"ו באדר תשע"ח

מברכים. גפני ודרעי
מברכים. גפני ודרעי
צילום: פלאש 90

שר הפנים אריה דרעי בירך על אישור חוק הגיוס הערב בכנסת, "אני שמח שהתיקון שהבאנו לחוק תורתו אומנותו אושר הערב ברוב גדול".

"כפי שאמרתי מתחילת הדרך, מדובר בהמשך ההסדר הקיים בו אנו מאפשרים לבני הישיבות לשקוד על תלמודם", הדגיש דרעי, "צר לי שגורמים מסוימים ניסו לעשות על גביו הון פוליטי ולחולל משבר מיותר".

"אני מברך את שותפיי לקואליציה שגילו אחריות ברגע האמת כדי לאפשר לממשלה החברתית הטובה הזו להמשיך ולפעול למען כלל הציבור", הוסיף שר הפנים.

ח"כ משה גפני (יהדות התורה) תקף את יו"ר "יש עתיד". "התרגשתי לראות שרוב כל כך גדול תמך בחוק שיאפשר לבחורי ישיבה להמשיך ללמוד, ממליץ ללפיד ששירת במחנה לא לדבר על למסור נפש בצבא", אמר גפני.

ח"כ ישראל אייכלר (יהדות התורה) הגדיר את אישור החוק, "צעד ראשון, אבל חשוב מאין כמותו".

"אני שמח לראות שהקואליציה השכילה לנהוג על פי השכל הישר; לקיים את ההתחייבות למפלגות החרדיות, ולתקן את העוול שנגרם על ידי שלטון הבג"ץ שפסל את החוק הקודם", ציין אייכלר.

לדבריו, "מיד בפתיחת מושב הקיץ נדאג לסיים את הליכי החקיקה כדי שנוכל להגיע לתאריך שנקבע על ידי בג"ץ עם חוק חדש".

אייכלר שיבח גם את עמדתו של נתניהו, "ראש הממשלה גילה אחריות כשעמד מול הניסיונות של ליברמן להפיל את הממשלה ולרוץ לבחירות על שנאת חרדים ולומדי התורה. בליכוד הבינו הלילה שוב, לא היו, ולא יהיו, שותפות טובות יותר מהמפלגות החרדיות. השותפות הזו תמשיך למען טובת אזרחי ישראל בכלל והמגזר החרדי בפרט עד למועד סיום הקדנציה כפי שנקבע מראש".

בהמשך תקף אייכלר את יו"ר יש עתיד, "משפט אחד על יאיר לפיד שעמד הערב במליאה ודיבר בפאתוס על חשיבות השירות הצבאי כשמירה על העם: מסירות הנפש שלו ב'במחנה' כבר נודעה בשערים. הוא ימשיך להסית, לשסות ולשקר. ההיסטוריה של עמנו התמודדה עם צרות גדולות ממנו, אם כי מגוחכות הרבה פחות".