"לא הייתי מתואם עם נתניהו"

ליברמן מכחיש כי היה תיאום בין מפלגתו והליכוד במשבר הקואליציוני ולא מתרגש מהסקרים. "לא חושב שראש הממשלה רצה להקדים את הבחירות"

ערוץ 7 , כ"ז באדר תשע"ח

שר הביטחון אביגדור ליברמן
שר הביטחון אביגדור ליברמן
צילום: הלל מאיר/TPS

יו"ר ישראל ביתנו, אביגדור ליברמן, הודף הבוקר (שלישי) את הטענות לפיהן היה מתואם ושיתף פעולה עם ראש הממשלה במשבר הקואליציוני.

"יש פה הרבה ספוקלציות ופרשנויות. אני לא חושב שראש הממשלה רצה להקדים את הבחירות. נגד דברי שטות קשה לבוא עם נימוקים הגיוניים. אני לא מכיר איש אחד שמתנדב לעזוב את תפקיד שר הביטחון בגלל גחמה פוליטית, דיל, או ניסיון לרצות מישהו", אמר ליברמן בראיון לרשת ב'.

"אני מאוד שמח שהמשבר הזה הסתיים בדרך הכי טובה. צריך לעזוב את כל המלחמות הפוליטיות", הוסיף ליברמן.

הוא התייחס גם לטענות שהתנגד להקדמת הבחירות אחרי שראה סקרים שאינם מחמיאים למפלגתו. "לפי הסקר האחרון שהיה לפני הבחירות האחרונות, בוז'י הרצוג ראש ממשלה ואני לא עובר את אחוז החסימה. במדינת ישראל אין פרשן עם יכולת לפרגן למי שעומד על העקרונות שלו. הם לא מבינים שיש מי שהאמת בשבילו היא דרך חיים, ויש מי שלא מכירים בכלל את האופציה לומר את האמת".

בגלי צה"ל סיפר ליברמן, "היו הרבה גורמים שהובילו את המגעים, חלקם באופן פומבי וחלקם באופן פחות פומבי. אני מפרגן לשרת המשפטים איילת שקד, שעושה עבודה טובה. אפשר היה לחסוך את כל העצבים, אבל בקואליציה כמו בקואליציה יש מפלגות עם תפיסות עולם שונות, ולכן יש לחפש את עמק השווה".

>