השופטים רוקדים לפי החליל של הרפורמים

יו"ר ארגון להבה, בנצי גופשטיין יחרים היום דיון בעתירת התנועה הרפורמית הדורשת להגיש כתב אישום נגדו. "אני לא חלק מהמשחק הזה".

ערוץ 7 , כ"ז באדר תשע"ח

בנצי גופשטיין
בנצי גופשטיין
צילום: אלירן אהרון

לא מגיע. גופשטיין

בית המשפט העליון ידון היום (רביעי) בעתירת התנועה הרפורמית נגד היועץ המשפטי לממשלה ודרישתה ממנו להבהיר למה אינו מגיש כתב אישום נגד יו"ר ארגון להב"ה', בנצי גופשטיין, בשל עבירות של גזענות והסתה.

יו"ר להבה בנצי גופשטיין הודיע כבר שלשום כי יחרים את הדיון. הוא הסביר כי בעקבות ההחלטה של הרכב השופטים שוהם , ברון וגורג קרא שלא לאפשר לו להגיש סרטון לבית המשפט בעוד שבאשר לרפורמים התאפשר להגיש שורה של סרטונים ללא התנגדות, הוא חש ביחס עויין ואינו מתכוון לשתף פעולה עם ההליך נגדו.

"התחושה היא שבית המשפט העליון רוקד לפי החליל של הרפורמים ומאפשר להם לקיים דיון בעתירה שלא הייתה עוברת את השופט התורן כבר בתחילת הדרך", מוסיף גופשטיין.

מי הם הרפורמים בארץ ומדוע הם נלחמים בארגון להב"ה

השבוע התייחס יו"ר להבה ביומן ערוץ 7 לעצם קיומו של הדיון ואמר כי כבר לפני כחודש החליט היועמ"ש להיענות לדרישת הרפורמים ולהגיש נגדו כתב אישום בשל אמירות שלו בתקשורת נגד ההתבוללות, "אבל זה לא מספיק לרפורמים, כי הוא קיבל רק חלק מהטענות שלהם. הם רוצים שהוא יעמיד אותי לדין על יותר דברים ולכן הגישו את העתירה".

לזאת הוא מוסיף ומבהיר: "אני לא חלק מהמשחק הזה. אני לא מתכוון להגיע לדיון בכלל. שהרפורמים והיועץ המשפטי יריבו ביניהם מי יותר רפורמי מהרפורמים ועושה את רצון קונם של הרפורמים. אני לא במשחק הזה. הדבר החשוב שאני עושה במלחמה נגד ההתבוללות לא תלוי ברפורמים או בבג"ץ. אני אמשיך את הפעילות שלי ואם בשבילם מלחמה בהתבוללות זו גזענות אז שיעמידו אותי לדין. יהיו לי הרבה דברים לומר בבית המשפט. אשאל את מנדלבליט האם הוא עושה הבדלה במוצאי שבת, האם הוא מקפיד על בישולי גויים? האם זו לא גזענות? האם הוא היה רוה שהבת שלו תתחתן עם ערבי. אני בטוח שגם הוא גזען לא פחות ממני".

באשר לבקשת הרפורמים הנוכחית מציין גופשטיין כי בעוד היועמ"ש התמקד בהחלטתו בהתבטאויות תקשורתיות מסוימות, הרי שבידי התנועה הרפורמית תיק עב כרס ובו מדבקות, כרוזים והתבטאויות שלו ועל כל אלה הם דורשים מהיועמ"ש להגיש כתב אישום.

בדבריו מציין גופשטיין כי בניגוד אליו עורך דינו, עו"ד איתמר בן גביר, אינו מתכוון להחרים את הדיון אלא להופיע בו כדי "לחשוף כמה מהשקרים של הרפורמים".

כאמור, בשיחה עמו שאלנו אודות זהותו של העומד בראש הרכב השופטים בדיון, שופט העליון ג'ורג' קרא, והאם לעובדה זו עשויה להיות השלכה כלשהי על אופי הדיון, האם יתכן והשופט יחוש צורך להוכיח ענייניות ואולי דווקא יבחר להטות את הדיון לטובתו של גופשטיין עצמו? לכך גופשטיין אינו חושש... "אין חשש שהשופט ג'ורג' קרא יבוא לטובתי. ראינו את זה בעמונה ומקרים דומים. הוא יצא נגד. אצלם אין הבעיה הזו של 'מה יפית'. 'מה יפית' יש רק אצל דתיים".

"האמת היא שאני לא יודע כמה הבדל יש בין השופט קרא לשאר השופטים, אבל די מצחיק שדווקא השופט קרא הוא שצריך להחליט בנושא של התבוללות, אבל שוב, אני לא יודע מה ההבדל בינו לבין שאר השופטים בעליון".