בן גביר: סג"ל הודח והתקשורת שותקת

עו"ד איתמר בן גביר תוקף את "הצביעות" של כלי התקשורת בישראל. "סג"ל הוא איש תקשורת ערכי, הגון אך מעל לכל עם אג'נדה ציונית יהודית"

אורלי הררי , כ"ז באדר תשע"ח

אראל סג"ל נגד השמאל
אראל סג"ל נגד השמאל
צילום: ערוץ 20

עו"ד איתמר בן גביר תוקף את הצביעות של כלי התקשורת בישראל ששותקים נוכח העזבתו של אראל סג"ל את גלי צה"ל.

"נחצה קו אדום במדינת ישראל, הרמטכ"ל ביקש להשתיק את אראל סגל שמתח לא אחת ביקורת על הרמטכ"ל ועל דברי סגן הרמטכ"ל שזיהה 'תהליכים משנות השלושים', ובגלל ביקורת זו סג"ל הודח מגלי צה"ל".

בן גביר שמשתתף בתכנית הפטריוטים בערוץ 20 בהנחייתו של סג"ל מספר, "סג"ל הוא איש תקשורת מספר אחת בישראל, הוא לא צריך מחמאות ממני ומאף אחד אחר, הציבור הצביע ברייטינג ולא בכדי הסקרים הראו שמאות אלפים מאזנים לתכניתו, אלא שמבחינתי מה שמקומם יותר מכל היא שתיקת אנשי התקשרות בישראל: אותם עיתונאים שכל כך חרדים לחופש הביטוי ויצאו להפגנות נגד אפשרות להעיר להם, שותקים היום ויורדים מתחת לרדאר, כאשר רמטכ"ל מוריד תכנית מטעמים פוליטיים ומבקש להשתיק ביקורת נגדו ונשאלת השאלה האם הסיבה לשתיקת העיתונאים היא שההשקפות של סג"ל אינן ההשקפות המקובלות על התקשורת הישראלית?".

עו"ד בן גביר מוסיף שגם הוא לעתים חולק על סג"ל דווקא מהצד הימני של המפה, "אני סבור שנתניהו אינו איש ימין ויש לנו על זה לא מעט ויכוחים בפטריוטים, אראל הוא ממלכתי מאוד ולפעמים צריך לבקר את המערכת אבל מה שיפה הוא שסג"ל דמוקרט אמיתי שמאפשר את הביטוי גם לדעות אחרות ובתקופה שלו הופסק נגדי ונגד חברים אחרים שלי חרם שהיה כלפינו בגלי צה"ל. נורית קנטי העורכת של רזי ברקאי עשתה הכול כדי לסגור לנו את המיקרופון אבל סג"ל נלחם על חופש הביטוי שלי כמו שהוא נלחם על חופש ביטוי לכל אחד ואחד, סג"ל הוא איש תקשורת ערכי, הגון אך מעל לכל עם אג'נדה ציונית יהודית".

"זהו יום עצוב לעם ישראל כולו אבל מה שמנחם זה שסג"ל ממשיך לשדר ויש עוד ועוד אופציות, היום מי שרוצה לקבל תקשורת הוגנת יכול לקבל שלל אפשרויות של כלי תקשורת עם אג'נדה יהודית ציונית, יש עוד ועוד מקומות שמאפשרים חופש ביטוי, סתימת הפיות שהנהיגו רזי ושותפיו לחונטה התקשורתית במדינת ישראל לא הצליחה, והיום ניתן לצרוך תקשורת הוגנת וראויה שמאפשרת גם לימין לומר את דברו".