בשורה חדשה למילואימניקים ירושלמים

עיריית ירושלים תאשר הנחה בארנונה בגובה חמישה אחוזים לחיילי מילואים פעילים. ניר ברקת: ''אני גאה בכם".

אלירן אהרון , כ"ז באדר תשע"ח

סגן השר וראש העיר
סגן השר וראש העיר
צילום: דוברות סגן השר אלי בן דהן

ראש העיר ירושלים, ניר ברקת, יביא לאישור מועצת העיר מתן הנחה בארנונה לחיילי מילואים פעילים הגרים בעיר.

מתן ההנחה היא במסגרת התקנות עליהן חתם השבוע שר הפנים המאפשרות לרשויות המקומיות לקבוע הנחה בשיעור של עד 5% מסכום הארנונה הכללית שהוטלה על מחזיק בנכס, שהוא חייל מילואים פעיל, המחזיק בתעודה תקפה של משרת מילואים פעיל שנתן לו צבא הגנה לישראל.

ראש העיר החליט להביא לאישור את ההנחה המקסימלית האפשרית, בסך חמישה אחוזים.

ברקת ציין כי "כמי שעשה במשך שנים למעלה מ-60 יום מילואים בשנה אני יודע כמה חשוב להוקיר את משרתי המילואים הירושלמים שעוזבים את המשפחות לימים ולילות רבים, בתנאים לא פשוטים, כדי להגן עלינו.

''את הערכים האלו של אהבת הארץ וההתנדבות למענה אנחנו רוצים לשים בראש עם קבלת ההחלטה החשובה הזו. אני גאה בכם", הדגיש ראש העיר.

סגן שר הביטחון הרב אלי בן דהן שנפגש עם ברקת לאחרונה, מסר "אני שמח שראש העיר ברקת קיבל את פנייתי ויהיה הראשון לאשר את ההנחה המקסימלית בארנונה למשרתי המילואים. אני מצפה שראשי רשויות נוספים יעניקו גם הם את ההנחה.

''כרב סרן במילואים שעשה למעלה מ-50 ימי מילואים בשנה, אני מכיר את ההקרבה הגדולה שמקריבים המילואימניקים כדי לשמור על ביטחונם של אזרחי ישראל. מחובתנו להוקיר להם תודה על כך", אמר הרב בן דהן.

עופר ברקוביץ, יו"ר תנועת התעוררות והמועמד לראשות העיר, אמר כי הוא "שמח שניר ברקת קיבל את ההצעה להנחה בארנונה עבור המילואימניקים שקרובים לליבנו כל-כך, שהרי כל חברי התעוררות הם משרתים פעילים. יש כאן מסר חשוב לציבור שתורם ולמשפחות המתמודדות עם אתגר המילואים. אנחנו נמשיך לפעול בכל הנחישות כדי להמשיך ולקדם את משרתי המילואים, עמוד השדרה של החברה הישראלית ולחזקם בירושלים".