פרס החינוך היישובי הוענק ל-7 רשויות

שר החינוך נפתלי בנט העניק הערב את פרס החינוך היישובי לשנת תשע"ז – 2017. "להוקיר את העבודה החשובה ביותר - חינוך ילדי ישראל".

עוזי ברוך , כ"ז באדר תשע"ח

פרס החינוך לעיר לוד
פרס החינוך לעיר לוד
צילום: דוברות משרד החינוך

פרס החינוך היישובי הוענק הערב (רביעי), בטקס רב משתתפים שהתקיים בירושלים, ליישובים שבלטו בהשקעה יתרה בחינוך, ובביצוע תהליכים ייחודיים וחדשניים בתחום החינוך ביישובם.

הרשויות הזוכות: מועצה מקומית ג'ת, עיריית חולון, עיריית לוד, מועצה אזורית מנשה, מועצה מקומית מצפה רמון, עיריית קריית ארבע, עיריית רעננה.

הפרס ניתן כהוקרה על איכות ומצוינות, והוא פועל יוצא של השקעה מיוחדת בקידום מערכת החינוך הפורמאלי והבלתי פורמאלי.

במסגרת הזכייה בפרס, מוענק לכל אחת מהרשויות פרס כספי בסך 100 אלף שקלים, אשר יושקעו בפרויקט חינוכי ברשות.

חברי ועדת פרס החינוך היישובי סיירו במהלך השנה במערכות החינוך השונות, ברחבי הארץ, והתרשמו מהעשייה החינוכית ומהתרומה הערכית-חינוכית של ראשי היישובים, בכל הארץ, ומהמנהיגות החינוכית.

חברי ועדת הפרס התרשמו שהרשויות הזוכות פועלות סביב לשעון לבניית תכניות חינוך חדשניות, בדגש על מעורבות אישית וחברתית, וטיפוח אקלים מיטבי. במשרד החינוך אומרים כי הרשויות מייצגות מגוון רחב של יישובים, שהמשותף לכולם הוא החזון החינוכי לשנים הבאות.

שר החינוך, נפתלי בנט, ברך בטקס את הזוכים ואמר "פרס החינוך היישובי הוא ההזדמנות שלנו להוקיר את העבודה החשובה ביותר במדינת ישראל - מלאכת חינוך ילדי ישראל. אין מלאכה קדושה מזאת, ואין מלאכה חשובה מזאת.

''יש לנו אחריות על עיצוב האישיות, חיזוק הכישורים והענקת הידע. הפרס משקף את תפיסת מערכת החינוך, בה אנחנו לא מקדשים רק ערך אחד - אלא מאמינים בשילוב של מערכת ערכית שמחנכת להכרת האחר, לערבות הדדית, לאהבת העם, הארץ והציונות, ולצד זאת גם למצוינות, יצירתיות ועבודת צוות. הרשויות הזוכות הן דוגמה ומופת לרשויות נוספות, ואני מודה להן על כך", הדגיש בנט.

מנכ"ל משרד החינוך, שמואל אבואב, אמר כי "חינוך במאה ה-21 הוא חינוך לערכים, חינוך למימוש עצמי ולסובלנות, חינוך למנהיגות וליזמות. מערכת החינוך התברכה במנהיגות חינוכית יוצאת דופן, ואני משוכנע שבזכות פועלם של אנשי החינוך ברשויות הזוכות, כולם כולל כולם, בשנת ה-70 לעצמאותה צועדת מדינת ישראל לשגשוג ולצמיחה".