ליל סדר דיפלומטי

שגרירים ודיפלומטים בכירים בישראל הקדימו לחגוג את ליל הסדר באירוע חגיגי יחד עם הקונגרס היהודי העולמי.

ניצן קידר , כ"ז באדר תשע"ח

הקדימו את ליל הסדר. השגרירים הזרים
הקדימו את ליל הסדר. השגרירים הזרים
צילום: אבישי זיגמן

כ-70 שגרירים ודיפלומטים בכירים מ-40 מדינות שונות בעולם השתתפו הערב (רביעי) בליל סדר לדוגמא שקיימו הקונגרס היהודי העולמי וארגון התקשורת "The Israel Project" במלון קרלטון בתל אביב.

במהלך הערב חגגו האורחים סדר פסח מלא, אשר כלל קריאת הגדה, ארוחה ממטעמי החג המסורתיים, וחיפוש אפיקומן.

את הערב המיוחד אשר התקיים זו השנה השלישית ברציפות והפעם בסימן 70 שנים לעצמאות מדינת ישראל, הנחה שגריר ישראל לשעבר בבריטניה, דניאל טאוב.

עבור מרבית המשתתפים, הייתה זו הפעם הראשונה שבה ישבו לשולחן ערוך של פסח. בין המשתתפים היו שגרירים מארגנטינה, בלגיה, בולגריה, פיליפינים, קוסטה ריקה, לטוויה, הרפובליקה הדומיניקנית ועוד. כמו כן נכחו נציגים דיפלומטיים בכירים משגרירויות ארה"ב, מצרים, אוסטריה, סין, איטליה, רומניה ועוד.

במהלך האירוע הרימו אורחים מכובדים כוסית לכבוד החג וברכו את הנוכחים. גם שר הבינוי והשיכון, יואב גלנט, בירך את הנוכחים רגע לפני שיצא להצביע על תקציב המדינה בכנסת.

"פסח הינו חג החירות, העם היהודי יצא ממצרים מעבדות לחירות. לפני 70 שנים קיבלה מדינת ישראל את עצמאותה ומאז יש לנו את היכולת להגן על העם שלנו בעצמנו, ובכך אנו גאים. אנחנו מארחים אתכם כאן היום בתקווה לתמיכתכם ברעיון השלום והחופש ברחבי העולם", דברי השר גלנט.

באירוע נכחו מנכ"ל הקונגרס היהודי העולמי, רוברט זינגר, יושב ראש הקונגרס היהודי העולמי-ישראל, גדי אריאלי, מנכ"ל ארגון TIP ג'וש בלוק ויושב ראש הארגון, אלן מאייר.

גדי אריאלי אמר כי "הקונגרס היהודי העולמי בישראל שמח לארח את השגרירים והדיפלומטים המכובדים מרחבי העולם בארוחת ליל סדר אותנטית, מדובר באירוע חגיגי שמטרתו לתת טעימה קטנה מהתרבות היהודית. יחד עם אווירת חג הפסח, האוכל והמנהגים, נוצר חיבור מדהים בין נציגי העולם למסורת היהודית."

ליאור וינטרוב, מנכ"ל TIP בישראל הוסיף, "אנחנו גאים לחלוק את מסורת פסח הנהדרת עם שגרירים בכירים מרחבי העולם ולחשוף אותם למסורת והתרבות היהודית-ישראלית".