המטרה - לחסל את מכינת עלי

עמית סגל יוצא נגד המתקפות על המכינה הקדם צבאית הראשונה בישראל. "יושבים אנשים על מאות שיעורים ומוציאים דברים מהקשרם".

ערוץ 7 , כ"ז באדר תשע"ח

עמית סגל
עמית סגל
צילום: הלל מאיר/TPS

הפרשן הפוליטי של חדשות 2, עמית סגל, משמיע ביקורת אמיצה על חבריו בכלי תקשורת ויוצא נגד העיסוק האובססיבי שלהם בשיעורי התורה שמעבירים רבני המכינה הקדם צבאית "בני דוד" בעלי.

על רקע ציטוטים שפורסמו בחדשות עשר, ובהם תקף ראש המכינה הרב אלי סדן את הפמיניזים הרדיקלי, צייץ סגל בטוויטר כי ''המרדף האובססיבי אחר כל בדל התבטאות בעלי, לעתים תוך הוצאה מהקשר, לא נועד לקדם את השוויון המגדרי אלא לחסל את בסיס האם של השירות הקרבי בצה״ל ממניעים של שנאה ופחד מהציונות הדתית.

''כתבתי בעבר דברים חריפים על דברי הרב וינשטיין, ולפעמים קורה שכתב עולה על התבטאות מקוממת ומשדר בצדק. זה לא המקרה כאן", הדגיש.

לדברי סגל, ישנם פעילים ממומנים שכל תפקידם הוא להפיל את המכינה ואת רבניה. ''יושבים אנשים, מן הסתם בכסף, על מאות שיעורים במוסד חינוכי חשוב אך לא כזה שמצדיק תשומת לב כה אובססיבית, ומוציאים דברים מהקשרם. מטרתם היא חיסול מכינת עלי".

מי שלא התחברה לציוצים של עמית סגל היא חברת הכנסת רחל עזריה מסיעת כולנו. ''כשהנערים הולכים ללמוד בעלי הם מתכוונים ללמוד תורה ולהתכונן לשרות קרבי. למה הם צריכים לשמוע דברים כאלה שלעיתים זאת בפועל ביקורת על אמא שלהם או אחותם הגדולה, או האישה שהם עתידים להתחתן איתה?", שאלה עזריה.

סגל השיב לה כי ''הנערים שהלכו ללמוד מעלי בזמן ההרצאה כבר השתחררו מהצבא מאז. זה לא נשיא ארצות הברית, האובססיה כאן איננה של עלי לנשים אלא של ארגון רדיקלי לעלי''.