הסכם שכר חדש למורי החטיבה העליונה

השכר התחילי של מורה בישראל יעלה בכ-20% ויעמוד על 8000 שקלים בחודש. השכר למנהלים יעלה בממוצע בכ-1,700 שקלים במספר פעימות.

ערוץ 7 , כ"ז באדר תשע"ח

השר נפתלי בנט
השר נפתלי בנט
צילום: הלל מאיר/TPS

הסכם השכר של המורים בחטיבה העליונה יוצא לדרך, לאחר שנחתם באופן רשמי על ידי הצדדים.

ההסכם החדש מיטיב עם שכרם של המורים, המנהלים, ובכלל עם מערכת החינוך. הוא יוצר שקט תעשייתי למשך 4 שנים, ובכך הוא מעניק רצף, יציבות, תכנון טוב יותר של תכניות חומש וראייה מערכתית ארוכת טווח.

כזכור, ההסכם הקודם נחתם ביולי 2014 והיה בתוקף למשך שלוש שנים, עד אוגוסט 2017.

ההסכם החדש מציב רף שכר מכבד עבור מורים מתחילים – 8,000 ש"ח, החל משנת הלימודים הבאה, וכולל מענק חד פעמי בסך 1,000 ש"ח.

כמו כן, בהתאם להסכם שגובש, יינתנו גמולים לשלושה בעלי תפקידים בבית הספר: לאחרונה סוכם מי הם בעלי התפקידים, שישה במספר, שיקבלו גמול חדש (בשיעור של 6%), ומתוכם מנהל בית הספר יוכל לבחור שלושה, באופן מדורג ועתיד ליעל את ניהול בית הספר.

ההסכם החדש מגלם תוספת שכר עבור ציבור המורים, והרחבת הפיתוח המקצועי שלהם.

שר האוצר, משה כחלון, אמר כי "ההסכם אליו הגענו הוא בשורה של ממש למורות ולמורים. ההסכם יביא לשיפור איכות ההוראה, צמצום הפערים במערכת החינוך והעלאת המוטיבציה לעסוק בתחום ההוראה. המורים הם נכס יקר ששומר על הילדים שלנו והתפקיד שלנו הוא לשמור עליהם ולהעניק להם את הכלים הדרושים לביצוע תפקידם.

''בדיוק כמו ברפורמת הסייעת השנייה וברפורמה לצמצום הצפיפות בכיתות, משרד האוצר נכנס מתחת לאלונקה בכדי להקל על מערכת החינוך, ההורים והילדים. למורים מגיע יותר והיום הם מקבלים יותר", אמר.

שר החינוך, נפתלי בנט, אמר כי "היום אנו מציבים את מורֵי ישראל בראש סדר העדיפויות הלאומי. מאז כניסתי לתפקיד רציתי שהורים יגידו לילדיהם: 'כשתגדל לך תהיה מורה'. הוראה היא שליחות ואידיאל. מורי ישראל, התחייבנו בפניכם להביא תוספת משמעותית לשכרכם - היום אנחנו מקיימים.

''השכר התחילי של מורה בישראל יעלה בכ-20% (!) ויעמוד על 8000 שקל. זהו זינוק ממשי בַּשכר, אשר יעזור מאוד לְמורים בתחילת דרכם. אנו נמשיך לעשות כל שנדרש על מנת להביא אנשים מוכשרים ואידאליסטים לתוך מערכת החינוך", הבהיר בנט.