צומת יקיר פינת ברודווי

המועצה האזורית שומרון פועלת לקלוט יהודים מארה"ב שעושים עלייה לישראל. "כל הקהילה נרתמת, הילדים נכנסים לעניינים".

עדו בן פורת, ניו יורק , כ"ח באדר תשע"ח

יריד נפש בנפש
יריד נפש בנפש
צילום: עדו בן פורת

בשומרון פועלים בימים אלו על מנת "למשוך" כמה שיותר יהודים מארצות הברית ומקנדה שמתכננים לעלות לישראל, ולשכנע אותם לקבוע את ביתם ביישוב יקיר.

מנכ''ל המועצה האזורית שומרון, אמיתי רויטמן, השתתף ביריד העלייה של ארגון "נפש בנפש" שנערך השבוע בניו יורק, בשיתוף משרד העלייה והקליטה, הסוכנות היהודית, קרן קימת לישראל ו-JNF-USA. שם הוענקו למשתתפים שמתכננים לעלות לישראל שירותי ייעוץ והכוונה במגוון נושאים הקשורים לעלייתם ולקליטתם בארץ.

"אנחנו כבר שנה רביעית עושים פעילות לקליטת עלייה בשומרון", סיפר רויטמן לערוץ 7, ''יש לנו יישובים שכבר קלטו עלייה והשנה יישוב יקיר לקח על עצמו משימה - לקלוט קהילה אמריקנית חדשה ביישוב. יש בתים שמיועדים לכך בצורה מרוכזת. אנחנו מקווים להביא כמה משפחות בתור ׳פתיח׳ לקראת המשפחות הבאות שיבואו מצפון אמריקה ליקיר''.

רויטמן נשאל מה יש לשומרון להציע לעולים החדשים, והשיב כי ''בשומרון יש קודם כל קהילות תומכות, בכל יישוב הקהילה נרתמת ועוזרת לקליטה. זה נורא ישראלי והילדים העולים נכנסים לעניינים נורא מהר. בנוסף הבתים הם לא יקרים כמו בירושלים או בית שמש, וזה מייצר הזדמנות אמיתית למגורים קרוב למרכז ולמקומות התעסוקה ובמחירים שפויים''.

היהודים האמריקנים שניגשים אל הדוכן של יקיר ביריד העלייה בניו יורק, שואלים היכן בדיוק נמצא היישוב ומתעניינים על אפשרויות המגורים.

''בצרפת כבר מכירים את יקיר אבל בצפון אמריקה עדיין לא. שואלים אותנו איפה ניתן לעבוד, מהי סוג האוכלוסייה, אילו דתיים נמצאים ביקיר וכמה עולה בית, הם שומעים מחירים הגיוניים ומאוד מאוד מתלהבים'', תיאר רויטמן.