חודשי מאסר בפועל ופיצויים לנפגע

בית המשפט בירושלים שלח למאסר בפועל ערבים שהציתו רכוש יהודי בעיר העתיקה. עו"ד בלייכר מארגון 'חוננו': "נמשיך לפעול באפיק האזרחי".

אורלי הררי , כ"ח באדר תשע"ח

העיר העתיקה. ארכיון
העיר העתיקה. ארכיון
פלאש 90

בבית המשפט המחוזי בירושלים התנהל לאחרונה משפטם של ערבים שהציתו דלת כניסה של מתחם מגורים יהודי בעיר העתיקה וגרמו לפציעתו של יהודי תושב המקום.

הפורעים הורשעו בשני מקרים של הצתות של הדלת במתחם המגורים היהודי, שסובל לאחרונה מהתנכלויות קבועות של ערבים תושבי המקום. בעקבות האירועים ניזוקה הדלת ונכווה יהודי תושב המקום. לאחר האירועים נתפסו שמונה חשודים, ביניהם שלושה בגירים וחמישה קטינים. חלק מהנאשמים הורשעו בשני מקרי ההצתה.

השופט אברהם רובין דן את שלושת הבגירים לחודשי מאסר בפועל, כאשר על הנאשם הראשון נגזרו עשרים חודשי מאסר בפועל ושישה חודשי מאסר על תנאי, על הנאשם השני נגזרו שישה עשר חודשי מאסר בפועל ושישה על תנאי ועל הנאשם השלישי נגזרו אחד עשרה חודשי מאסר בפועל ושישה חודשי מאסר על תנאי. כמו כן יפצו הנאשמים את היהודי שנפצע בסכום סמלי. גם על הקטינים נגזרו עונשים שונים.

עו"ד חיים בלייכר, מהמחלקה האזרחית בארגון חוננו שמלווה ומייצג את הנפגע היהודי מציין כי בכוונתו לתבוע את הנאשמים גם בתביעה אזרחית.

"לצערנו מרוב ריבוי התנכלויות והתקפות כלפי ישראלים ע"י ערבים יש שהתרגלו לכך. אנו בארגון 'חוננו' פועלים לייצג את נפגעי העברה הרבים, שקולם לא ייעלם והפגיעה בהם תבוא לידי ביטוי בפסקי הדין הפלילים וכן בתביעות אזרחיות לפיצויים כנגד המעוולים. אין ספק שפעילות זו מגבירה את האכיפה ומיצוי הדין עם הפורעים מגביר את ההרתעה ומחזיר את הביטחון לנפגעי העבירה ושאר האזרחים שומרי החוק. גם במקרה זה לאחר הרשעת הנאשמים נמשיך לפעול באפיק האזרחי למתן פיצוי הולם לנפגעים", אמר בלייכר.