מאבק על לב השמיניסטיות
"לא מפקירים את השטח"

כתב ערוץ 7 הצטרף לאוטובוס שמגיע לאולפנות ומגייס בנות לשירות הלאומי. "בניגוד לצבא כאן את בוחרת את התפקיד ואת הסביבה שלך".

אלירן אהרון , כ"ט באדר תשע"ח

"לא מפקירים את השטח"
"לא מפקירים את השטח"
צילום: אלירן אהרוןטוען....

ארגון עמינדב, מהמובילים בתחום השירות הלאומי, החל להפעיל אוטובוס-לימוזינה ("הלימובאס") שיעבור באולפנות ובתיכונים לבנות ברחבי הארץ על מנת שאלו "יסגרו" מקום שיבוץ לשנה הבאה ויבחרו במסגרת השירות הלאומי על פני אפשרות הגיוס לצה"ל.

הצוות המקצועי שמגיע כולל את כל הגורמים הרלוונטיים שיאפשרו לצעירה דתייה לקבוע את השיבוץ המתאים לשנה הבאה כבר במקום, ללא טרטורים מיותרים. באופן ייחודי מתלווה לצוות גם גרפולוג שיסייע לצעירות לקבל החלטה באמצעות ניתוח כתב היד שלהן.

סמנכ"לית ארגון עמינדב גילה ברוק סיפרה "בחודשים האחרונים נראה שארגונים העוסקים בנושא גיוס צעירות דתיות לצה"ל הם אלו שמובילים את סדר היום ונאבקים, בהצלחה לא מעטה, על לב השמיניסטיות הדתיות.

''בעמינדב הבנו שאסור לנו 'להפקיר' את השטח ואנחנו חייבים לתת מענה ראוי עם מסר ברור לכל תלמידת י"ב בציונות הדתית- השירות הלאומי הוא משמעותי ומתאים יותר לבת הדתית והוא כולל מגוון אפשרויות רחב לסייע ולהתנדב ולהשפיע על החברה הישראלית- לא פחות ואף יותר משירות בצה"ל.

''אנו מקווים שהפרויקט הזה יביא לשינוי משמעותי בשיח המתנהל וישים את השירות הלאומי כאפשרות המתאימה ביותר לצעירה הדתית", הדגישה ברוק.טוען....