הסתה לטרור בליגת הכדורגל הערבית

במהלך משחק כדורגל בליגת העל הערבית, חגג אחד מהשחקנים כיבוש שער עם חולצה עליה התנוססה תמונתו של אחמד ג'ראר, רוצח הרב שבח ז"ל

נרי וייס , כ"ח באדר תשע"ח

ג'יבריל רג'וב. יו"ר ההתאחדות הפלסטינית
ג'יבריל רג'וב. יו"ר ההתאחדות הפלסטינית
צילום: רויטרס

הסתה לטרור ותמיכה בו בחסות ליגת העל הערבית בכדורגל. במהלך משחק כדורגל בליגת העל הערבית, חגג אחד משחקני הכדורגל כיבוש שער בצורה מחליאה ונוראית.

היה זה כשהשחקן רץ לעבר יציע אוהדי קבוצתו כשהוא חושף מתחת לחולצת המשחק שלו, חולצה לבנה עליה מופיעה תמונתו של אחמד ג'ראר, בנו של נסר ג'ראר מבכירי הזרוע הצבאית של חמאס ביהודה ושומרון בתקופת האינתיפאדה השנייה, שחוסל לפני כחודש בתום פעילות מודיעינית ומבצעית מורכבת בכפר יאמון לאחר שזה עמד בראש החוליה שרצחה את הרב רזיאל שבח הי"ד.

הרב רזיאל שבח בן ה-35, אב לשישה ילדים ותושב חוות גלעד, נרצח בפיגוע ירי שאירע לפני כחודשיים סמוך לחוות גלעד שבשומרון, בעת שנסע ברכבו על כביש 60.

זו לא הפעם הראשונה בה הכדורגל הערבי, שבראשו עומד ג'יברגיל רג'וב מאדיר מחבלים ומסית לטרור. בעבר, בטורניר כדורגל באבו דיס שבמזרח ירושלים נקראו מספר קבוצות על שם מחבלים שרצחו ישראלים רבים, בהן "קבוצת השהיד אבו ג'יהאד" שאחראי למותם של 125 אזרחים, "קבוצת השהיד ח'אלד נזאל" שאחראי לטבח במעלות, שבו נרצחו 22 תלמידים ו-5 מבוגרים, "השהיד אבו עלי מוסטפא" שהיה אחראי לפיגועי טרור רבים ו-"קבוצת מועתז חיג'אזי" שניסה לרצוח בירי את ח"כ יהודה גליק בנובמבר 2014.

זאת ועוד, בפת"ח והרשות הפלסטינית ארגנו טורניר טניס על שם שני מחבלים שתכננו וביצעו כמה מפיגועי הטרור הרצחניים בתולדות ישראל: "טורניר השהיד ראאד כרמי והשהידה דלאל אל-מוגרבי", שני מחבלים שרצחו למעלה מ-50 ישראליים.

רק בשנה שעברה עמדו שחקני קבוצת הילאל אל קודס, קבוצת כדורגל ממזרח ירושלים המשחקת בליגה הפלשתינאית לדקת דומיה לזכרו של המחבל מסבאח אבו סביח, שביצע את פיגוע הירי בתחנת הרכבת הקלה שבסמוך למטה הארצי ולגבעת התחמושת, פיגוע שגבה את מחיר חייהם של לבנה מליחי ויוסי קירמה ז"ל.

שחקני הקבוצה ממזרח ירושלים הגדילו לעשות כשאף הצטלמו לאחר דקת הדומיה עם שלט המציג את תמונתו של המחבל אבו סביח ולצידו כיתוב המהלל את זכרו של המחבל שחוסל בתום קרב יריות עם כוחות היס"מ, חילופי אש שבמהלכן נרצח השוטר קירמה.

אוהדי הקבוצה ומנהליה החליטו להתגאות במעשה נבלה שעשו לכבודו של המחבל, ופרסמו את תמונת שחקני הקבוצה יחד עם הכרזה לכבודו של אבו סביח ותמונתו המתנוססת עליה, בדף הפייסבוק הרשמי של הקבוצה.

יתירה מכך, דובר המועדון ממזרח ירושלים, תאמר עוביידאת' אמר כי הם מצטערים על העלאת התמונה לרשת החברתית, אך לא על המעשה, שכן לדבריו העלאת התמונה היא שנוגדת את חוקי פיפ"א.


‫הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: neri@inn.co.il