תיעוד מרגש
מרים פרץ - כלת פרס ישראל

אמם של אוריאל ואלירז פרץ הי"ד זכתה בפרס ישראל על חיזוק הרוח היהודית-ישראלית. השר בנט הגיע לביתה של מרים לבשר לה על זכייתה.

עדו בן פורת , כ"ח באדר תשע"ח

מרים פרץ
מרים פרץ
פלאש 90

בנט מבשר למרים פרץ: זכית בפרס ישראל

שר החינוך נפתלי בנט (הבית היהודי) הגיע הערב (חמישי) לביתה של מרים פרץ, אמם של אוריאל ואלירז פרץ הי"ד, כדי לבשר לה באופן אישי על זכייתה בפרס ישראל בגין פעולותיה הרבות לחיזוק הרוח היהודית-ישראלית.

''הגעתי כעת לביתה של מרים פרץ לבשר לה אישית שזכתה בפרס ישראל למפעל חיים על חיזוק הרוח היהודית-ישראלית", כתב בנט בטוויטר. ''מרים פרץ, 'אם הבנים', ששכלה את אוריאל ואלירז ז״ל, הקדישה את חייה לעשייה החינוכית.

''מרים לא בחרה את נסיבות חייה הקשות, אך בחרה לחיות ולהחיות עם שלם. האם של כולנו. מזל טוב'', הוסיף השר בנט.

מרים פרץ הודתה על זכייתה בפרס היוקרתי, ''העין בוכה מגעגועים לבניי האהובים אוריאל ואלירז שאין יום שאני לא מתגעגעת אליהם, לאישי היקר אליעזר שדחף אותי ולא עזב אותי בכל יום מחיי וגרם לי להיות יותר טובה", אמרה.

''והלב שמח, שמח על היכולת לחיות פה במדינת ישראל חיים מלאי שמחה ואהבה, שמחה על העם והמדינה שלי. שמחה על כל רגע שאני קמה בבוקר ויכולה לחיות ואומרת תודה. תודה שיש לי את הזכות להיות חלק מהעם הנפלא הזה'', הוסיפה.

מוקדם יותר הודיע שר החינוך על זכייתו של השר לשעבר דוד לוי בפרס ישראל על מפעל חיים בתחום החברה והקהילה. בנט שוחח עם לוי ובישר לו על ההחלטה להעניק לו את הפרס היוקרתי ביום העצמאות הקרוב.

‏''הנער שעלה מרבאט שבמרוקו אל המעברה ועיירת הפיתוח ופרץ את הדרך לליבת החברה הישראלית. מנהיג חברתי אמיץ, תמצית סיפור הציונות, מנפץ תקרת הזכוכית. ‏דוד, אני מביט בדמותך - ורואה אותנו. ‏מזל טוב לעם ישראל!", אמר בנט.

לוי כיהן במשך שנים כחבר כנסת ושר בממשלות ישראל. בין היתר הוא שימש כסגן ראש הממשלה, שר החוץ, שר הבינוי והשיכון ושר הקליטה.