אורן: לשנות את נהלי הפתיחה באש

יש להורות לחיילים שתופסים טרוריסטים באמצע פעולת טרור, לפתוח באש כדי להרוג ולא לנטרל, אמר סגן השר חבר הכנסת ד"ר מייקל אורן

חזקי ברוך , א' בניסן תשע"ח

ח"כ מייקל אורן
ח"כ מייקל אורן
צילום: אלירן אהרון

סגן השר חבר הכנסת ד"ר מייקל אורן קורא בעקבות הפיגוע הרצחני בצפון השומרון לשנות את נהלי הפתיחה באש של צה''ל.

"אין דרך בטוחה לוודא כי המחבל 'מנוטרל'. לכן, יש להורות לחיילים שתופסים טרוריסטים באמצע פעולת טרור, לפתוח באש כדי להרוג ולא לנטרל. מחבל שמבצע פיגוע טרור הוא סכנה ממשית וכדי לשמור על חיי חיילנו ובטחון הציבור יש לשנות את הוראות הפתיחה באש. הדרך היחידה לוודא שהמחבל אכן מנוטרל ולא מהווה סכנה היא באמצעות ירי במטרה להרוג".

אורן הוסיף "במשטרת לוס אנג'לס, הוראות הפתיחה באש מחייבות את השוטרים לירות באדם המהווה סכנה על מנת להרוג. אני משתתף בצער המשפחות השכולות ומאחל החלמה מהירה לחיילים הפצועים".

חבר ועדת חוץ וביטחון, חבר הכנסת מוטי יוגב, קרא להרוס לאלתר את בית המחבל, "רצח ופציעת החיילים בדריסה בצפון השומרון, מחייב פעולות תגובה והרתעה, כפי שמערכת הביטחון מבצעת ומבקשת לבצע. לעצור את משתפי הפעולה עם הרוצח, להרוס את ביתו ולהגלות את משפחתו.

פעולות אלו מחוייבות בכדי לייצר ענישה והרתעה כאחד. אם מערכת המשפט לא תאפשר פעולות מרתיעות אלו, היא תהיה שותפה באחריות לרצח הבא. על ראש הממשלה ושר הביטחון להורות על הרס בית הרוצח תוך 48 שעות בלא להמתין או לשעות להקפאות בג"צ. יש להקפיא ולחלוט, את העברות הכספים אותם משלמת הרשות הפלשתינית למשפחות הרוצחים, בלא לתרץ תירוצים.

ידעו חיילי צה"ל ואזרחי ישראל שיש ממשלה בישראל, המגנה על חייהם, מגבה את פעולותיהם ומענישה את הפוגעים בהם", דברי יוגב.