"הגיע הזמן לשים ברקס לבג"ץ"

מאות מתושבי דרום תל אביב הפגינו מול ביתה של נשיאת בית המשפט העליון אסתר חיות בדרישה להפסיק את תופעת המסתננים בלב העיר.

ערוץ 7 , א' בניסן תשע"ח

הפגנה נגד המסתננים
הפגנה נגד המסתננים
צילום: יאיר כהן

מאות מתושבי דרום תל אביב הפגינו הערב (מוצ"ש) מול ביתה של נשיאת בית המשפט העליון אסתר חיות בדרישה להפסיק להעדיף את זכויות האדם של המסתננים על פני זכויות האדם והאזרח של התושבים, כלשונם.

ההפגנה התקיימה בהובלת "החזית לשחרור דרום תל אביב", בשיתוף עם תנועת "אם תרצו" ותומכים רבים מרחבי הארץ.

כזכור, במשך חודשים רבים הפגינו תושבי דרום תל אביב שבוע אחר שבוע נגד מדיניות בג"ץ. לאחר הוצאת הצו הזמני השבוע שביקש לדחות את גירוש המסתננים, יצאו תושבי דרום תל אביב ותומכיהם במחאה נמרצת נגד שופטי הבג"ץ. בין השאר קראו : "בג"ץ נגד העם, העם נגד בג"ץ", "אנחנו ננצח", "הכנסת מחוקקת- מלכות בג"ץ מוחקת" ו- "גם ליהודים יש זכויות אדם."

שפי פז, מראשי מטה המאבק של תושבי דרום תל אביב, אמרה, "בשעה ששלושת שופטי בג״ץ, שאיש מאיתנו לא בחר בהם, מוציאים לו ולי ולכולנו אצבע משולשת הגיע הזמן לומר די. 10 שנים הבג״ץ מתעלל בנו באמתלה של זכויות אדם. 10 שנים הבג״ץ מסנדל ומטרפד את מדיניות ההגירה של הממשלה הנבחרת. 10 שנים הבג״ץ ממתג אותנו כאבק אדם ודואג לכל מחסורם של המסתננים. 10 שנים הבג״ץ מחזק את הכיבוש הזר של דרום תל אביב. 10 שנים. אנחנו עדיין עומדים על הכנסת מחוקקת, מלכוּת בג״ץ מוחקת!".

בין המשתתפים בהפגנה הערב, היו גם עשרות פעילי תנועת 'אם תרצו' שקראו לשנות את מדיניות בית המשפט המפלה את תושבי דרום תל אביב.

יו"ר תנועת "אם תרצו" מתן פלג שהשתתף בהפגנה אמר, "שוב אנו רואים כיצד בג"ץ מעמיד את עצמו מעל נבחרי הציבור הדמוקרטיים ופועל כמועצת חכמים המחייבת ליישר קו עם גחמותיה, ממש כמו באיראן.

מדובר בגולם שקם על יוצרו. זהו מצב שאסור לשום שוחר דמוקרטיה לקבל. יש לזכור שחוק יסוד השפיטה מתיר לבג"ץ לדון בכל נושא, אך אין בספר החוקים כולו אפילו רמז המסמיך אותו לבטל חוקים או מדיניות. לכן את בקשתו לדחות את גירוש המסתננים, יש לדחות על הסף. לממשלת ישראל יש היום שתי ברירות. בלימת האקטיביזם השיפוטי בחקיקה, או אימוץ מדיניות זהירה של אי ציות לבג"ץ. צעד שיש לו תקדימים אפילו בארה"ב. הגיע הזמן לשים ברקס ברור לגחמותיו הקיצוניות של בג"ץ".