עיתון חמאס מזהיר

מאמר בעיתון חמאס מכנה את העיתונאי דיוויד בדין "האויב המר של אונר"א" ומאשים אותו בחתירה להביא לפרוקה של סוכנות האו"ם.

ערוץ 7 , א' בניסן תשע"ח

UNRWA - אונר"א
UNRWA - אונר"א
צילום: רויטרס

תוופיק אבו שומר, העיתונאי, הסופר והמחנך, מפרסם מאמר בעיתון חמאס "פלסטין" תחת הכותרת "האויב המר של אונר"א".

מדובר בכותרת המכוונת נגד העיתונאי דיוויד בדין, העומד בראש המרכז Center For Near East Policy Research Lt אשר מבצע מזה שנים רבות מעקב ביקורתי אחר הפעילות של סוכנות האו"ם לטיפול בפליטים הפלסטינים אונר"א.

במאמרו מזהיר אבו שומר מפני התוכנית "הגלויה" לפרק את אונר"א, אשר לדבריו החלה להתממש באופן מעשי בקיץ 2014 כאשר ישראל פרסמה סרטוני וידאו על מתקנים ובתי ספר של אונר"א ששימשו כמקום אחסנה של אמצעי לחימה.

הכותב מציין, כי על פי אתר ערוץ 7 דיוויד בדין מוביל את המאבק נגד אונר"א באמצעות מעקב שוטף אחר ספרי הלימוד של אונר"א, ניהול מרכז תקשורת והפקת סרטים תיעודיים על פעילות הארגון.

בהקשר זה הוא ציטט מקצת מהמלצותיו של דיוויד בדין לקבינט הישראלי, ובהן ביטול הפרקים בתוכנית הלימודים המצדדים בזכות השיבה בכוח ובג'יהאד, הפסקת אימון תלמידים בשימוש בנשק במחנות הקיץ, הטמעת עקרונות השלום, סילוק פקידים החברים בארגוני טרור, העברת סמכויות אונר"א לנציבות הפליטים של האו"ם והחלת עקרונותיה על הדור הרביעי והחמישי, הווה אומר שלילת מעמדם כפליטים, ביצוע בקרה על המימון שמעבירות 68 מדינות לאונר"א כדי לוודא שהכסף אינו מגיע לטרור, ביטול החוזה של אונר"א עם הזמר מוחמד עסאף ("שגריר" של אונר"א) בגלל תמיכתו בטרור.

אבו שומר ציטט קטעים מדברים שאמר מתיאס שמל (Matthias Schmale), המנהל המבצעי של אונר"א, בהרצאה בכנס בעזה באגודת העיתונאים ב-11 במרץ 2018.

לדברי אבו שומר שנכח בהרצאה, שמל הזהיר את קהל שומעיו מפני התוכנית הישראלית לפרק את אונר"א באמצעות סדרה של צעדים שיובילו ללחץ על הסוכנות מתוך רצועת עזה ויביא להסתלקות סגל עובדיה מחשש לפגיעה בהם. "בתרחיש זה יוגשם חלומו של דיוויד בדין, אויב אונר"א, בנוגע לצורך לפרק ולבטל אותה בידינו. היזהרו", אמר שמל על פי גרסתו של אבו שומר.