צה"ל השמיד מנהרות טרור בדרום

כוננות מוגברת בעוטף עזה לאחר שכוחות צה"ל השמידו שתי מנהרות טרור באזור רפיח ובמרכז הרצועה, כך הותר כעת לפרסום.

קובי פינקלר , ב' בניסן תשע"ח

סיכול מנהרות
סיכול מנהרות
צילום: דובר צה"ל

צה"ל השמיד מנהרות טרור בדרום

צה"ל סיכל הלילה (ראשון) ניסיון של ארגון חמאס לחדש תוואי מנהרת טרור התקפית במרחב כרם שלום.

מצה"ל נמסר כי ניסיון זה סוכל הלילה בפעולה הנדסית בשטח ישראל, בהובלת פיקוד הדרום. התשתית זוהתה כאמור בשלב מוקדם ולא היוותה איום על תושבי האזור.

בצה"ל מציינים כי חמאס משקיע משאבי עתק בתווך התת-קרקעי תוך בניית מנהרות טרור במקום להשקיע ברצועת עזה ולאפשר רווחה לתושביה. ניסיון חידוש המנהרה מראה כי חמאס מתקשה להשלים עם ירידת פרויקט המנהור לטמיון וממשיך בבזבוז כספים הנדרשים לתושבי הרצועה כאוויר לנשימה.

במקביל תקף צה"ל הלילה "תשתית תת-קרקע" נוספת של ארגון הטרור חמאס במהלך הלילה במרכז הרצועה כחלק מהמאמץ השיטתי לסיכול פרויקט התת-קרקע מרצועת עזה ובתגובה לאירועי המטענים האחרונים בסמוך לגדר המערכת. ארגון הטרור חמאס אחראי לכל המתרחש ברצועת עזה.

דובר צה"ל תא"ל רונן מנליס גילה הבוקר כי בחודשים האחרונים ניסה החמאס לבצע פעולת עיקוף למנהרה באזור רפיח שהופצצה בצוק איתן. "זו המנהרה הרביעית שהותקפה" אומרים בצבא.

"אנחנו משתמשים בשיטת סיכול חדשנית שמונעת את היכולת של חמאס להשמיש ולשחזר את תוואי המנהרה. לא נאפשר הפיכה של מרחב הגדר מעל ומתחת לקרקע למרחב שיסכן חיילים ואזרחים. אנו שומרים על מוכנות גבוהה לכל תרחיש", אומר מנליס.

בנוגע לתקיפה הנוספת הסביר מנליס, "מדובר בתשתית תת קרקעית שטרם חדרה לישראל שהחמאס עסק בימים האחרונים בחפירה שתאפשר את הדבר".

ראש הממשלה בנימין נתניהו בירך על חיסול המנהרות ברצועת עזה. "צה״ל חיסל הלילה עוד שתי מנהרות טרור. המדיניות שלנו היא לפעול בנחישות כנגד כל ניסיון פגיעה נגדנו ולחסל ‏בשיטתיות את תשתית מנהרות הטרור וכך נמשיך", אמר נתניהו.

"הגיע הזמן שהקהילה הבינלאומית תכיר בכך שכספי הסיוע לעזה קבורים מתחת לאדמה", הוסיף.

שר הביטחון, אביגדור ליברמן, בירך על הפעולות, "באופן שיטתי, על בסיס מודיעין איכותי וטכנולוגיה פורצת דרך, ישראל משמידה לחמאס מנהרה אחר מנהרה. מי שחשב שיצליח לפגוע בנו מתחת לקרקע נתקל בחומת ברזל. החמאס השקיע מיליארדים בפרויקט המנהרות ועכשיו הם טובעים בחול. אני ממליץ לחמאס להשקיע את הכסף ברווחת תושבי עזה כי עד סוף השנה פרויקט המנהרות שלו יושמד".