אליקים רובינשטיין נגד יוגב: ״הסתה״

שופט העליון בדימוס תוקף את חבר הכנסת מהבית היהודי שהאשים כי בג״ץ שותף לפיגוע הבא ומזיק להרתעה. ״זה מה שהוא למד מרבותיו?״.

עדו בן פורת , ג' בניסן תשע"ח

אליקים רובינשטיין
אליקים רובינשטיין
צילום: הלל מאיר/TPS

‏שופט בית המשפט העליון בדימוס, אליקים רובינשטיין, הגיב על דבריו של ח"כ מוטי יוגב (הבית היהודי) נגד בג״ץ.

״זו פשוט הסתה. זה מה שהוא למד מרבותיו? יהיו מי שיחשבו מחשבות זדון בעקבות הדברים האלה. בגללו ובגלל כמותו ציבורים שלמים מוסתים״, אמר רובינשטיין על פי הדיווח בגלי צה״ל.

אתמול, נזכיר, תקף ח״כ יוגב את בג״ץ כשדרש להרוס לאלתר את בית המחבל שביצע את הפיגוע הרצחני סמוך ליישוב מבוא דותן בערב שבת.

״לא להיתלות בתירוץ שבג"ץ לא מאפשר. לשים את בג"ץ בצד ב-72 שעות. לא להתחשב בדעתו שמסרסת", אמר יוגב לרדיו 101.5FM, "בג"ץ הוא זה ששותף לירידת ההרתעה של חיילי צה"ל ומדינת ישראל, לכך שגם הרצח הבא - לא עלינו, שלא יבוא - משום שאיננו מאפשר את אותו הריסת בית".

יו"ר יש עתיד ח"כ יאיר לפיד תקף אתמול את יוגב וטען כי מפלגת הבית היהודי צריכה להשעותו. ״הבית היהודי צריך להשעות מיד את מוטי יוגב מועדת החוץ והביטחון בעקבות דבריו על בג״ץ. זו הסתה נגד שלטון החוק שלא ניתן לעבור עליה בשתיקה".

יוגב לא נשאר חייב וצייץ ללפיד בתגובה: "מר ביטחון, כתב גלי צה"ל בדימוס יאיר לפיד המופיע מידי פעם בוועדת חוץ וביטחון, הערתך נשקלת ׳ברצינות׳. בהגנתך על מערכת המשפט, אתה פוגע בהגנה על חיילי צה"ל. תדע כל אם עבריה שלא לבחור בך".