כלת פרס ישראל: פרופ' נאוה בן צבי

שר החינוך נפתלי בנט הודיע היום (שני) לפרופ' נאוה בן צבי על זכייתה בפרס ישראל למפעל חיים בתחום החינוך.

אורלי הררי , ג' בניסן תשע"ח

פרס ישראל
פרס ישראל
צילום: Gili Yohanan

שר החינוך, נפתלי בנט, הודיע היום (ב') גם על זכייתה של כלת פרס ישראל למפעל חיים בתחום החינוך- פרופ' נאוה בן צבי, וברך אותה על זכייתה בפרס.

ועדת הפרס התכנסה בראשותה של השופטת בדימוס שרה פריש - יו"ר הוועדה, כשלצדה החברים – איריס ראור-ברץ, דוד בארי, אבי בלשניקוב והאלוף במילואים יפתח רון טל.

בנימוקיה ציינה הועדה, "פרופ' נאוה בן צבי, הייתה פרופ' מן המניין באוניברסיטה העברית בירושלים, יו"ר המרכז ללימודי מדעים. בשנות ה – 70 נמנתה עם צוות שהקים את האוניברסיטה הפתוחה ממניעים של הנגשת ההשכלה לכלל האוכלוסייה.

פרופ' בן צבי הינה חלוצה בתחום הנגשת החומרים לאינטרנט מתוך הבנה שילדים לומדים ומפנימים דרך למידת חוויות. עוד פעלה פרופ' בן צבי לחזק תכניות לימודים בתחום המתמטיקה ובכלל ומכהנת כיו"ר המרכז הישראלי למצויינות בחינוך אשר נותן מענה לתלמידים מצוינים מכל מגזרי האוכלוסייה בארץ. היא עסקה בקידום מנהיגות נשים בתחומי הבריאות והובילה את הכנסתם של מיעוטים אתניים, מגדריים ובעלי לקויות למידה להשכלה הגבוהה בישראל. פעלה לשילוב חרדים במוסדות להשכלה גבוהה. נאוה הוזמנה לכהן כחברה ביוזמה הבינלאומית של האומות המאוחדות המכונה ACADEMIC IMPACT שמטרתה לתמיכה אקטיבית העקרונית של זכויות אדם, אוריינות, קיימות ופתרון סכסוכים".