המאבק בטרור:
לא לתת למשפטנים להפריע

בפורום המשפטי למען ישראל קוראים לממשלה לגרש משפחות מחבלים ולשלול מהם תושבות. "רצח של יהודי בכל שבוע זו לא גזירת גורל''.

בני טוקר , ג' בניסן תשע"ח

זירת הפיגוע בעיר העתיקה אתמול
זירת הפיגוע בעיר העתיקה אתמול
צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

עו"ד יוסי פוקס מהפורום המשפטי למען ישראל מפרט בשיחה עם ערוץ 7 כמה דרכים משפטיות שיסייעו למגר את הטרור הערבי.

"אנחנו הצבא החזק ביותר בעולם אבל צריכים להתמודד עם הפיגועים ולא לתת למשפטנים לעצור את פעולות ההתרעה'', אמר פוקס על רקע הפיגוע הרצחני שאירע אמש בעיר העתיקה בירושלים.

לדבריו, "אם מדובר במפגעים ממזרח ירושלים אפשר לשלול את התושבות הישראלית מכל בני המשפחה בדרגה ראשונה ויש לזה בסיס בחוק, הם מאבדים את הזכויות בבטוח הלאומי ויש כאן פגיעה קשה שתוריד את המוטיבציה לפגע.

''אם מדובר במחבל מיהודה ושומרון לא די באטימת החדר בו ישן המחבל. יש תקנה בתקנות ההגנה המנדטוריות שמאפשרת לבצע הרחקה של בני משפחת המחבל ואם יש בעיה משפטית בהרחקה לעזה יש אפשרות להרחיק אותם לדרום הר חברון שגם זו הרתעה רצינית".

עו"ד פוקס מעלה שוב את סוגיית עונש המוות למחבלים, "כבר מאז הרצח הנורא של בני משפחת פוגל קראנו לשנות את המדיניות בנוגע לעונש מוות למחבלים ואני מעריך שאם הממשלה תמליץ על כך לא מן הנמנע שגם הפצ"ר ידרוש עונש מוות.

''זו לא גזירת גורל שכל שבוע עוד יהודי נרצח. יש לנו את הצבא החזק בעולם אבל צריכים להיות מוכנים להתעמת ולא לתת למשפטנים לעצור אותנו מלפעול במלוא העוצמה''.

''לכן אנחנו דורשים ומציעים לראש הממשלה ושר הביטחון ליברמן תכנית להגברת ההתרעה: שינוי המדיניות ודרישה להטיל עונש מוות למחבלים; הרחקת בני משפחות מחבלים מיהודה ושומרון בהתאם לתקנה 157 לתקנות ההגנה לשעת חירום; שלילת התושבות מבני משפחות מחבלים תושבי מזרח ירושלים''.

עו"ד פוקס מדגיש כי ''חלק מאפקט ההרתעה הוא מימוש שלושת הצעדים הללו באופן מיידי לאחר הפיגועים האחרונים".