קצין צה"ל בכנס השמאל: "אבסורד"

ח"כ אוחנה מגיב להשתתפות יועמ"ש איו"ש ביום עיון של ארגון שמאל. "'האגודה לזכויות החמאס' היה ביטוי שטבע לא אחר מיצחק רבין".

חזקי ברוך , ג' בניסן תשע"ח

ח"כ אמיר אוחנה
ח"כ אמיר אוחנה
צילום: יונתן סינדל, פלאש 90

חבר הכנסת אמיר אוחנה (הליכוד) מגיב בחריפות לחשיפת ערוץ 7, ולפיה יועמ"ש איו"ש, אל''מ אייל טולדנו, ישתתף ביום עיון של האגודה לזכויות האזרח.

''לראות את נציגי צה"ל, שנציגיו מבקשים שוב ושוב להותיר אותו מחוץ למחלוקות משתף פעולה עם הארגון הזה, בעיקר נוכח פנייתן של המשפחות השכולות שמוצאות את אנשי הארגון שוב ושוב ניצבים מולן בבתי המשפט בבואן לדרוש צדק, זה אבסורד", אמר אוחנה.

"'האגודה לזכויות החמאס' היה ביטוי שטבע לא אחר מראש הממשלה המנוח יצחק רבין, שביקש להלחם בטרור 'בלי בג"ץ ובלי בצלם", הזכיר חבר הכנסת.

ח''כ אוחנה מתכוון לפנות לשר הביטחון אביגדור ליברמן ''בבקשה להפסיק את הנוהג הזה, כמו גם למשרדי הממשלה הנוספים ככל שישנם כאלה המשתפים פעולה''.

כאמור, מוקדם יותר היום דווח בערוץ 7 כי היועץ המשפטי לאזור יהודה והשומרון, אל''מ אייל טולדנו, ישתתף ביום רביעי הקרוב בתוכנית הכשרה למשפטנים מטעם האגודה לזכויות האזרח.

עשרות משפחות שכולות פנו כבר לפני מספר חודשים לשר הביטחון אביגדור ליברמן ולרמטכ''ל גדי איזנקוט בדרישה שימנעו מיועמ"ש איו"ש להשתתף ביום העיון של ארגון השמאל. בצה''ל התלבטו האם לאשר לבכיר לקחת חלק באירוע, ובימים האחרונים הוחלט לאשר את השתתפותו.

מדובר ביום עיון שמתקיים בשיתוף פעולה בין ארגון השמאל לבין ארגון הצלב האדום, תחת הכותרת ''המשפט ההומניטרי הבינלאומי וישראל''. המשתתפים יקבלו מידע, בין היתר, על ''דיני כיבוש'', ''המשפט ההומניטרי הבינלאומי ומזרח ירושלים'', ואף על ''הדינים המסדירים את היחס למי שנשללה חירותם''.

תגובת דובר צה''ל: ״ההשתלמות נערכת מדי שנה על ידי ארגון הצלב האדום הבין לאומי והאגודה לזכויות האזרח, בהשתתפות נציגים של משרדי ממשלה, בהם משרדי המשפטים והחוץ, ונציגי הפרקליטות הצבאית. ההרצאה המעוברת על ידי נציג צה"ל היא מקצועית ועניינית ועוסקת בתחום מקצועי הנמצא תחת אחריות הפרקליטות הצבאית״.