חוטובלי לשגרירים:
איראן עומדת מאחורי כל פעילות חמאס

סגנית שר החוץ קיימה שיחת תדרוך לשגרירים הזרים, "חמאס מפקיר את תושבי עזה ומשתמש בכספי המימון לצורכי טרור נגד אזרחים ישראלים".

ניצן קידר , ג' בניסן תשע"ח

חוטובלי מציגה מנהרת טרור לשגרירים זרים
חוטובלי מציגה מנהרת טרור לשגרירים זרים
צילום: דוד סאלם

סגנית שר החוץ ציפי חוטובלי (הליכוד) קיימה שיחת תדרוך לשגרירים הזרים, על מנהרות הטרור שנחשפו על ידי צה"ל בעוטף עזה.

סגנית שר החוץ אמרה לשגרירים כי "המנהרה שנהרסה על ידי כוחות צה"ל השבוע לאור ניסיון חמאס לשחזר את תוואי המנהרה לכיוון קיבוץ כרם שלום ממוקמת באזור בו ביקרנו לפני שבועיים. חמאס מפקיר את תושבי רצועת עזה ומשתמש בכספי המימון לצורכי טרור נגד אזרחים ישראלים.

''חשוב לזכור שמאחורי כל פעילות חמאס עומדת איראן. המשטר האיראני מעביר מימון של 100 מיליון דולר בשנה לחמאס, כסף שכולו מנוצל נגד ישראל ולא מסייע לאוכלוסיית עזה", הוסיפה חוטובלי.

רע"ן תקשורת בינלאומית בדובר צה"ל, סא''ל יהונתן קונריקוס, פירט בפני השגרירים את השתלשלות האירוע מבחינה ביטחונית והסביר איך צה"ל נערך מול הצעדה המתוכננת של תושבי עזה במימון חמאס אל גבול ישראל.

סא"ל קונריקוס אמר "חמאס מבין שצה"ל שולל ממנו את מנהרות הטרור ומנצל את אזרחי עזה כדי לנסות להסלים את המצב מול צה"ל. לא נאפשר פגיעה בתשתיות הביטחוניות של ישראל או בחיילי צה"ל".

סגנית שר החוץ חוטובלי הוסיפה "אסור לתמוך בפרובוקציות של חמאס. צעדות אלימות שכל מטרתן לערער את הריבונות הישראלית לא צריכות לקבל את תמיכת הקהילה הבינלאומית. אי אפשר לסייע לתושבי רצועת עזה בלי להילחם בחמאס ובאיראן''.