השר אריאל:
אף אחד לא יזיז אותנו מארץ ישראל

שר החקלאות השתתף בכנס הכנה לפסח של המרכז האקדמי לב וקרא לסטודנטיות "לקחת אחריות ולהשתלב בשירות המדינה".

אורלי הררי , ג' בניסן תשע"ח

אריאל בקמפוס טל
אריאל בקמפוס טל
צילום: יחצ

מאות סטודנטיות בקמפוס טל של המרכז האקדמי לב התכנסו הבוקר (שני) ליום עיון והכנה רוחנית לחג הפסח, בהשתתפות שר החקלאות אורי אריאל, המשנה לראש העיר ירושלים דב קלמנוביץ' ונשיא המרכז האקדמי לב פרופ' חיים סוקניק.

בעקבות הפיגוע אמש שבו נרצח עדיאל קולמן הי"ד התייחס השר למציאות הביטחונית ואמר "מה שיביא לשינוי המציאות ביחס לטרור היא ההבנה שאף אחד לא יזיז אותנו מארץ ישראל ולא רק זה אלא שאנחנו מתרחבים וגדלים.

''כפי שהיה במצרים: וכאשר יענו אותו כן ירבה וכן יפרוץ. חייבים לבנות יותר, להחיל ריבונות חזקה בהר הבית ובשכונות ירושלים. הגיע הזמן לעבור להכרעה גם ביהודה ושומרון, לומר למדינות העולם, לערבים ובעיקר לעצמנו, שתהיה ריבונות בגוש עציון, בבקעת הירדן ובכל יהודה ושומרון. האמת אינה ביישנית", הכריז אריאל.

השר פנה לסטודנטיות וקרא להן להצטרף לשירות הציבורי. "קחו אחריות, הגיע תורכן. המקום להשפיע זה שירות המדינה. היכולת שלכן להשפיע על המדינה היא גדולה יותר ממה שנדמה לכן. השתלבו בשירות המדינה. כשם שהמכינות הקדם צבאיות יצרו שינוי בצבא כך צריך לעשות שינוי בכל משרדי הממשלה. אתן יכולות וגם מחויבות, לטובת המדינה".

הרב יוסף צבי רימון, ראש הישיבה ובתי המדרש במרכז האקדמי לב, אמר כי "כדי להיות בני חורין אנחנו צריכים להכין את עצמנו לשינוי. לצאת מעבדות לחירות, צריך להיות מוכנים לעשות את השינוי, וכך היה ביציאת מצרים. עניינו של ליל הסדר הוא לשאול שאלות, לפתח סקרנות בריאה. אם יוצאים מליל הסדר באותה צורה שבה נכנסנו משהו לא קרה כמו שצריך, השאלות נועדו להביא אותנו לקומה נוספת של חירות בליל הסדר".

ראש המדרשה בקמפוס טל, הרב יהונתן אורן, הסביר כי "חירות פירושה שליטה בזמן. אסור להיות משועבדים לחיי הזמן אלא להיות כל הזמן בהתקדמות והתחדשות. השפת אמת כתב שהחירות של עם ישראל התחילה בציווי האלוקי 'החודש הזה לכם ראש חודשים', כלומר החירות נובעת מכך שבמקום להתרגש מהמסיחים מסביב ומהמצרים אנחנו הופכים להיות מחוברים לצו האלוקי".

הרבנית אהובה צוקרמן אמרה כי ליל הסדר קורא לנו לצאת מהמקום הפרטי שלנו ולהתחבר לכלל. "קורבן פסח הוא קורבן יחיד שיש לו דינים של קורבן ציבור. החמץ והשאור מסמלים את ניפוח האגו הפנימי, ככל שאדם שבוי בתפיסה הפרטית שלו, מרגיש שההגדרה העצמית שלו והקיום שלו תלויים ביחס בינו לסביבה הוא בעצם בתחרות מול אחרים.

''כשמתעלים לתפיסה כלל ישראלית מתמעטת התפיסה של הקנאה. ההבנה שאנחנו חלק מעם ישראל מאפשר לאדם להרחיב את עצמו וממילא את ההצלחה, לשמוח בטובת ובהצלחת השני וממילא אין קנאה ותחרות", אמרה.

המשנה לראש העיר ירושלים דב קלמנוביץ' אמר כי "בערב פסח כולנו עסוקים בליל הסדר, במשפחה במשהו המאוד ביתי שלנו. אנו, אנשי הציבור, צריכים להקדיש יותר זמן למשפחתנו ובתינו ופסח זה הזדמנות מעולה לכך. אני מאחל לכן שבמקצועות השונים שאתן רוכשות כאן, תשלבו גם תרומה לעם ולארץ מעבר לדאגת הפרנסה למשפחה האישית שלכן".