בנט לשגריר פרידמן:
חבר אמת של ישראל

שר החינוך נפתלי בנט חיזק את שגריר ארה"ב פרידמן בעקבות המתקפה של אבו מאזן נגדו. "אתה תירשם בדפי ההיסטוריה כחבר אמת של ישראל״.

חזקי ברוך , ג' בניסן תשע"ח

בנט בפורום הגלובאלי
בנט בפורום הגלובאלי
צילום: רון שלף

שר החינוך והתפוצות נפתלי בנט (הבית היהודי) התייחס הערב (שני) לדברי יו"ר הרשות הפלסטינית אבו מאזן בגנותו של שגריר ארה״ב דיוויד פרידמן.

בנט פנה לפרידמן בערב הפתיחה של הפורום הגלובאלי למלחמה באנטישמיות, ואמר ״דיוויד, אחרי שנה בלבד בתפקידך, כבר אפשר לומר כי אתה תירשם בדפי ההיסטוריה של ישראל בתור חבר אמת של מדינת ישראל״.

כזכור, אבו מאזן כינה את השגריר פרידמן "בן כלב ומתנחל'', לאחר שהשגריר מתח ביקורת על הרשות הפלסטינית שאינה מגנה את פיגועי הטרור האחרונים.

בנט התייחס הערב גם למאמרו של נשיא הקונגרס היהודי העולמי, רון לאודר, שפורסם בעיתון ניו יורק טיימס, ובו קרא לאודר להקים מדינה פלסטינית. ״רון, קראתי את המאמר שלך בניו יורק טיימס. אני מכבד אותך מאוד אבל אני חולק עליך. ההתבוללות באמריקה היא לא תוצאה של מדיניות ישראלית. היא צומחת בעקביות מאז שנות ה-50 ועד ימינו שלנו. אנו חייבים להתמודד מולה.

"אני גם לא מסכים עם ההשוואה המוסרית בין בנייה בהתנחלויות, שאני מכנה בניית קהילות בארץ מולדתנו, לבין הסתה פלסטינית - זה לא אותו דבר. אבל אנחנו חברים ואני אמשיך להעריך ולכבד אותך״, הדגיש שר החינוך והתפוצות.