שביתה במנהל האזרחי: אין אישורי בנייה

בגלל עיצומי עובדים במנהל האזרחי לא יינתנו אישורים לבנייה ביו"ש. מועצת יש"ע: ''לא נאפשר חזרה לימי ההקפאות''.

ערוץ 7 , ג' בניסן תשע"ח

אין אישורים ואין בנייה
אין אישורים ואין בנייה
istock

ישיבת מועצת התכנון העליונה של המנהל האזרחי לא תתכנס בחודש הבא כמתוכנן, ותידחה למועד לא ידוע, בעקבות עיצומים שמטילים עובדי המנהל האזרחי.

בעקבות דחיית הישיבה יתעכבו גם האישורים לבנייה ביהודה ושומרון שהיו אמורים להינתן בה.

ממועצת יש"ע נמסר ''לא נאפשר חזרה לימי ההקפאות. ביטול ישיבות התכנון היא הקפאה טכנית של החלטות ראש הממשלה בנושא הבניה. אנו קוראים לשר הביטחון ולראש הממשלה לטפל בנושא זה בהקדם, ולקיים את ישיבת התכנון במועדה".

בני אלבז, יו"ר ועד עובדי המנהל האזרחי, הסביר בשבוע שעבר את המניעים למחאה. "אלו עיצומים קשים שיפגעו בכל האוכלוסיות כדי להשיג את התנאים המיטביים לעובדים", אמר אלבז לערוץ 7 וקבע כי עובדי המינהל מתפקדים תחת עומס עצום, ללא כוח אדם וכאשר מקביליהם במשרדי האם מקבלים שכר גבוה בהרבה על אף יכולות גבוהות ותנאי עבודה מסכני חיים.

"העובדים שלנו מרגישים פגועים גם מול תקני משרדי האם וגם בתגמול שכר", דברי אלבז המבטא גם חשש לנוכח העלאת הצעת החוק לסגירתו של המינהל האזרחי. "אנחנו דואגים למשפחותינו. אנחנו מנסים להגיע להסכמים עם האוצר שדוחה אותנו. יש חרב על צווארנו".

באשר למשמעויות בפועל של העיצומים הוא אמר "נפעל מול כל המערכות ביו"ש ובכרם שלום, בתעסוקת פלשתינאים בישראל, ברישיונות הבאה, אי ביצוע פעולות אכיפה, ועדות התכנון לא יתקיימו עד שישבו איתנו ויגיעו לתנאים שאנחנו מבקשים, ומדובר בתנאים מינימאליים".