השר גלנט:
לשמור על יהודה, שומרון ובקעת הירדן

''שטחי יהודה ושומרון אינם נכס סחיר בראיה הביטחונית והם עתידים לשרת את בטחון המדינה", אמר שר הבינוי בפגישה עם מועצת יש"ע.

חזקי ברוך , ד' בניסן תשע"ח

גלנט וראשי מועצות ביו"ש
גלנט וראשי מועצות ביו"ש
צילום: מירי צחי

שר הבינוי והשיכון יואב גלנט (כולנו) נפגש עם ראשי מועצת יש"ע במטרה לערוך סיכום של פעילות משרד השיכון בהתיישבות, ולהרים כוסית לקראת חג הפסח.

הפגישה נערכה בפארק שמיר במעלה אדומים בהשתתפות ראשי רשויות וחברי הנהלת מועצת יש"ע.

ראש עיריית מעלה אדומים בני כשריאל בירך את השר ואמר "יואב מכיר את ההתיישבות ותומך גדול שלנו. הוא נמצא כאן הרבה בביקורי עבודה, תמיד זמין לפניות ומקדם את האזור בראיה אסטרטגית נכונה למען עתיד המדינה".

יו"ר מועצת יש"ע חננאל דורני אמר למשתתפים כי "השר גלנט מוביל את משרד השיכון למטרות ויעדים חשובים לפיתוח של מדינת ישראל. אזור יהודה שומרון ובקעת הירדן מהווה מרחב מתאים לבניה מסיבית ולפיזור אוכלוסיית המדינה, כך גם ירדו מחירי הדיור במרכז הארץ".

דורני פנה לשר ואמר "אתה מקדם כאן תנופת תכנון ובנייה, וזה פועל לטובת מדינת ישראל. הדגש שלך על פיתוח בקעת הירדן הוא חשוב ונכון לעתיד האזור. אני רוצה להודות לך על תמיכה עקבית בהתיישבות, גם באידיאל אך גם במעשים".

גלנט הציג בפני ראשי המועצות את פעילות משרד הבינוי והשיכון בשנים האחרונות ואמר "משרד הבינוי והשיכון בראשותי השקיע פי שניים תקציבים מהממשלה הקודמת בתכנון ופיתוח ביהודה ושומרון. אנחנו במשרד הבינוי והשיכון ממשיכים ומקדמים את התכניות המאושרות במלוא המרץ".

כמו כן, התייחס השר גלנט לפיתוח בקעת הירדן ולחשיבות הביטחונית הכוללת של מרחב יהודה שומרון ובקעת הירדן.

לדבריו, ״מבחינה אסטרטגית בקעת הירדן היא מרחב האבטחה המזרחי של מדינת ישראל, אזור גב ההר הוא מרחב האחזקה, והמשולש ירושלים-אשדוד-חדרה וגוש דן הנכלל בתוכו הוא מרחב החיים החיוני שבו חיים למעלה מ-5 מיליון ישראלים.

''שטחי יהודה ושומרון אינם נכס סחיר בראיה הביטחונית והם עתידים לשרת את בטחון המדינה אל מול איומים ממזרח אשר חלקם צפויים וחלקם בלתי ידועים. עלינו להמשיך לשמור על יהודה השומרון ובקעת הירדן בשליטה מלאה ולחזק את ההתיישבות בחבלי ארץ אלו", הדגיש השר.