זו תמצית הסיפור הפלסטיני כולו

סגנית שר החוץ, ציפי חוטובלי, מגיבה להתבטאויות הקשות של יושב ראש הרשות הפלסטינית נגד השגריר האמריקני. "הוא עסוק בפיזור האשמות".

ניצן קידר , ד' בניסן תשע"ח

ציפי חוטובלי
ציפי חוטובלי
צילום: קובי ריכטר/TPS

סגנית שר החוץ, ציפי חוטובלי, מגיבה הבוקר (שלישי) למתקפה החריפה של יושב ראש הרשות הפלסטינית אבו מאזן כלפי שגריר ארה"ב בישראל, דיוויד פרידמן.

"‏אבו מאזן הרחיב אתמול את מילון הקללות כלפי הממשל האמריקאי במתקפה המכוערת על השגריר פרידמן", צייצה חוטובלי בחשבון הטוויטר שלה.

לדבריה, ''זוהי תמצית הסיפור הפלסטיני כולו - במקום לגנות טרור ולעסוק בבניית העתיד הפלסטיני, עסוק המנהיג הפלסטיני בפיזור האשמות. העולם כבר מבין מי הבעיה במזרח התיכון".

אמש הגיב לדברים גם ראש הממשלה בנימין נתיהו שאמר, ''ההשתלחות של אבו מאזן בשגריר ארה״ב, דיוויד פרידמן, אומרת הכל".

"זו פעם ראשונה מזה עשרות שנים שהממשל האמריקני הפסיק לפנק את מנהיגי הפלסטינים והוא אומר להם: עד כאן. כנראה שההלם מן האמת גורם להם לאבד את העשתונות", דברי נתניהו.

נזכיר כי אבו מאזן נאם ברמאללה והביע זעם על הביקורת שהשמיע פרידמן נגד הרשות הפלסטינית, לאחר שסירבה לגנות את פיגועי הטרור האחרונים בהם נרצחו יהודים.

"ארה"ב נותנת לגיטימציה להתנחלויות", טען אבו מאזן. ''כך עשו בכירים אמריקנים ובראשם השגריר שלהם בתל אביב דיוויד פרידמן. הוא אמר 'הם בונים על האדמות שלהם'. יא בן כלב, הם בונים על האדמות שלהם? הוא בעצמו מתנחל ומשפחתו מתנחלת".

השגריר פרידמן לא נשאר חייב ואמר בתגובה בערב הפתיחה של הפורום הגלובאלי למלחמה באנטישמיות, ‏"שלושה יהודים נרצחו בדם קר והתגובה מהרשות הפלסטינית הייתה דממה. אבו מאזן בחר להגיב לפני כמה דקות והוא קרא לי 'בן כלב'".

"זו אנטישמיות או מחלוקת פוליטית? אני לא אחליט. אשאיר את זה לכם", אמר פרידמן.